Drahoš chce vítat migranty, Horáček chce poklonkovat Západu, ale co chtějí udělat pro lidi? Hradní kancléř Mynář se rozpálil před kamerou PL

10.12.2017 6:15

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma zpovídal hradního kancléře Vratislava Mynáře. A ten si v žádném případě nebral servítky. Současná předvolební kampaň před prezidentskými volbami mu prý připomíná štěkání pejsků, kteří útočí na prezidenta Zemana a jen na něj házejí špínu. Miloš Zeman na to prý nemá potřebu reagovat. Hodlá své síly, kterých má prý dost, napnout ve prospěch obyvatel této země.

Drahoš chce vítat migranty, Horáček chce poklonkovat Západu, ale co chtějí udělat pro lidi? Hradní kancléř Mynář se rozpálil před kamerou PL
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Vratislav Mynář v pořadu Horké téma
reklama

Hned na úvod kancléř Mynář prozradil, že se prezident Miloš Zeman opravdu nezúčastní předvolebních prezidentských debat, a podle Mynáře je to dobře. „Myslím, že je to dobře. Když jsem měl tu možnost zhlédnout některou z těch začínajících debat, tak mi to přijde jako takové štěkání pejsků na prezidenta Zemana, házení špíny na prezidenta Zemana a já myslím, že by ty debaty měly být o tom, kdo a co těm občanům nabízí, takže troufl bych si říct, že pan prezident v každém případě dodrží své slovo a je dobře, že do těchhle debat chodit nebude,“ řekl jasně Mynář.

Miloš Zeman před pěti lety občanům něco slíbil a Mynář má za to, že celých pět let prezident své sliby plní, ale konečný účet mu musí vystavit až voliči právě tím, že ho zvolí, či nezvolí. Ostatní protikandidáti by pak měli nabídnout nějakou pozitivní vizi pojetí prezidentství, ale místo toho prý jen útočí na Zemana. „Mně to přijde strašně ubohé,“ udeřil na Zemanovy soupeře hradní kancléř.

Smetl ze stolu také myšlenku, že se Zeman nezúčastňuje debat, protože by je už nezvládl, což před pár dny prohlásil prezidentský kandidát Michal Horáček. Mynář se domnívá, že šlo jen o chabý pokus vyprovokovat Miloše Zemana k nějaké reakci, ale Miloš Zeman to prý nemá zapotřebí. „Orel mouchy nelapá,“ okomentoval situaci hradní kancléř.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Protikandidáti by se prý měli skutečně zaměřit na představení vlastního pozitivního programu. „Krom toho, že pan Drahoš chce vítat migranty a že chce pan Horáček víc poklonkovat Západu, tak já jsem neslyšel nic konkrétního, co by pro Českou republiku, resp. české občany chtěli udělat, krom toho, že kritizují stávajícího pana prezidenta,“ tepal Zemanovy soupeře dál Mynář.

VIDEO: Hostem pořadu Horké téma byl Vratislav Mynář

Jistou výjimku prý představuje prezidentský kandidát Mirek Topolánek, který prý vyzobává něco málo z pozitivních kroků prezidenta Zemana. Jenže někdejší premiér za ODS má podle hosta jednu velkou nevýhodu – a tou je právě jeho minulost.

„To je to, že politicky pokazil, co se dalo. My starší si všichni pamatujeme, co se dělo za vlády Mirka Topolánka, že to byla jedna z největších průšvihových vlád, kde byly největší korupční skandály, kde společně s Mirkem Kalouskem (TOP 09) dělali ekologickou zakázku za šest miliard, kde byly průsery se zbrojařskými zakázkami, a myslím, že český občan tohleto si samozřejmě dobře pamatuje a když by odpouštěl tyhle podle mě velmi významné záležitosti z korupčního prostředí, tak si myslím, že český občan nezapomíná na tu největší ostudu, kterou jsme zažili, kde ostuda Mirka Topolánka spočívala v tom, že jeho vláda musela být v demisi v době, kdy předsedala Evropské unii,“ připomněl Mynář.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Tohle se podle Mynáře nepodařilo žádné jiné zemi, a je to velká zátěž. Ale jako by tohle všechno nestačilo, Mynář vytáhl ještě jednu tezi. Prohlásil, že Mirek Topolánek je prý kandidátem Miroslava Kalouska na prezidenta.

„Já bych se nebál říct, že pan Topolánek je i kandidátem pana Kalouska na prezidenta a že jedním z nositelů téhle myšlenky byl právě pan Kalousek,“ spekuloval Mynář před kamerou. Když se prý Kalouskovi nepodařilo dostat na Hrad Karla Schwarzenberga, tak to teď zkouší s Topolánkem.   

Mynář si rýpl také do Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí a jeho člena pana Jana Outlého, který kritizuje Zemanovy cesty po krajích v předvolebním čase. Mynářovi se zdá hloupé, že by měl do kampaně začít počítat něco, co pro občany dělal předchozí čtyři roky.

Pravdou je, že se v ulicích českých a moravských měst objevily billboardy s Milošem Zemanem, ale ty si nezadal pan prezident sám. O jejich vyvěšení se postaral Spolek přátel Miloše Zemana, kterému Mynář předsedá. Členové spolku si vytkli za cíl připomenout občanům jednu věc. „Že máme skvělého prezidenta,“ uvedl doslova hradní kancléř.

Ve druhé polovině pořadu se Mynář znovu vypořádal i s Jiřím Drahošem, který má obavy o čistotu nedávných sněmovních a nadcházejících prezidentských voleb. Sešel se kvůli tomu i s odcházejícím premiérem za ČSSD Bohuslavem Sobotkou. „Já si myslím, že to panu Drahošovi spíš uškodí, ale to je jeho věc,“ poznamenal k tomu host.

Mynář se domnívá, že Drahoš v podstatě označuje voliče za hlupáky, kteří nemají vlastní rozum, a to je podle hradního kancléře nedůstojné člověka, který usiluje o hlasy voličů.

„Já vám budu radit, jak to máte dělat. Já jsem ten, kterej určuje a lustruje tady, co je správné a co je špatné. Proto vám říkám, tyhle weby, které zveřejňuju, tak ty jsou špatné a ty ostatní jsou dobré, já jediný na to mám právo,“ vzkazuje podle Mynáře Drahoš lidem.

Stačí se přitom podívat na to, co k tomu řekla Bezpečnostní informační služba. Ta podle hradního kancléře neřekla nic jiného, než že nic takového neexistuje.

„Já si to překládám tak, že pan Drahoš jako jediný tady rozšiřuje dezinformace a dělá poplašné zprávy mezi občany ohledně ovlivňování voleb. Já bych to nechal na občanech České republiky. Myslím, že tohle je velmi špatné prohlášení pana Drahoše,“ zdůraznil host.

Zvlášť s ohledem na to, že se naše papírové volební lístky sčítají ve volebních místnostech a zmanipulovat tyto volby by bylo velmi obtížné. V případě, že bychom měli volby elektronické, bylo by to možná jednodušší, ale takhle by to neměl být problém. Tím považoval Mynář toto téma za uzavřené.

Poté se vyjádřil k prezidentovu fyzickému zdraví a zavzpomínal na zprávu brněnského radního za hnutí Žít Brno Svatopluka Bartíka, který před pár týdny na sociální síti Facebook napsal, že prezident má rakovinu a zbývá mu jen pár měsíců života.

„Já bych jen připomněl tu ubohost a promiňte mi ten výraz, tu sviňárnu pana Bartíka,“ vypálil Mynář. Prezident Zeman prý žádnou rakovinu nemá a proti lži brněnského radního se brání žalobou. V té požaduje omluvu a pět milionů korun. Pakliže bude tato částka vysouzena, tak půjde na charitativní účely. Hrad teď jako součást žaloby připravuje i aktuální zdravotní dokumentaci pana prezidenta, ze které je zřejmé, že Miloš Zeman nemá rakovinu. Pokud to advokáti dovolí, tato dokumentace bude podle Mynáře zpřístupněna i veřejnosti.

Sám Miloš Zeman prý musí nejlíp vědět, zda zvládne vykonávat dalších pět let prezidentskou funkci. Kdyby o tom měl Miloš Zeman pochybnosti, tak by se prý sám rozhodl nekandidovat.

Když se rozhovor chýlil k závěru, Mynář prohlásil, že je mu ctí pohybovat se už asi deset let po boku pana prezidenta, a Miloš Zeman má národu i dál co nabídnout.

„Já bych se nechtěl dočkat toho, abychom měli prezidenta, kterého nikdo nebude brát vážně, který do Bruselu bude jezdit jenom poklonkovat, který tady bude jenom na kladení věnců, na podpisy a na vítání migrantů anebo na to, že se s ním velcí státníci typu Putina, Hollanda, Merkelové, čínského prezidenta, nebudou chtít setkat a my budeme patřit do zemí druhé kategorie. A tohle můžu garantovat, že v případě pana prezidenta nám tohle jako u jediného kandidáta z těch všech přihlášených nehrozí,“ uzavřel Mynář.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…