Dráhy nebudou muset vyplácet náhrady ani při větším zpoždění vlaku

21.07.2014 13:15 | Zprávy

Železniční dopravci zřejmě dalších pět let nebudou muset vyplácet náhrady při zpoždění vlaku delším než hodinu. Senátní výbory pro dopravu a ústavně-právní to podpořily. Prodloužení výjimky z evropského nařízení až do roku 2019 dopravcům uleví i od některých dalších povinností. Senát o výjimce rozhodne tento týden.

Dráhy nebudou muset vyplácet náhrady ani při větším zpoždění vlaku
Foto: Archiv
Popisek: Moderní regionální vlak RegioShark

Výjimka z unijního nařízení měla skončit letos v prosinci. Poslanci ji prodloužili v rámci vládní novely drážního zákona. Zdůvodnili to tím, že dopravci nemají šanci ovlivnit vznik zpoždění zejména kvůli stavební činnosti na tuzemských tratích.

Nařízení Evropského parlamentu z roku 2007 ukládá dopravcům na železnici mimo jiné, aby v případě zpoždění nad 60 minut vraceli cestujícím 25 až 50 procent jízdného. Při zpoždění nad 60 minut už by dopravce musel zdarma zajistit občerstvení, ubytování a náhradní dopravu. I toto opatření by návrh o pět let odsunul.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že není jasné, kdo volby vyhraje?

A proč jestli tu nechcete vládu ANO s komunisty nebo třeba s SPD, tak proč není vůle, aby se na vládě s ANO dohodla třeba koalice SPOLU? Vždyť třeba vy jste už ve vládě s ANO byli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

11:25 „Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal jasně najevo, že odmítá jedno z Putinových ultimát, bez…