Drama na Ukrajině pokračuje: Ukrajinští vojáci prý přecházejí na ruskou stranu

16.04.2014 13:54

Proruští ozbrojenci dál operují na východě Ukrajiny. Podařilo se jim např. obsadit radnici v Doněcku. Podle informací agentury Reuters přechází ukrajinští vojáci na ruskou stranu. Ukrajinští politici to však zatím nepotvrdili.

Drama na Ukrajině pokračuje: Ukrajinští vojáci prý přecházejí na ruskou stranu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Podle Reuters přešlo na stranu vzbouřenců několik ukrajinských vojáků. „Všichni vojáci a důstojníci jsou tady. Nebudeme střílet vlastní lidi," říká však k tomu příslušník 25. výsadkové divize z Dněpropetrovsku. Mimo doněcké radnice ovládli i další čtyři radnice v regionu.

ČTK k tomu ovšem dodává, že představitelé ukrajinské armády případy dezerce nepotvrdili. Na východ míří ukrajinský ministr obrany Michal Koval. Současná ukrajinská vláda viní z nárůstu napětí na východě Rusko. Prezident Ruské federace Vladimir Putin ale podobná nařčení odmítá a naopak vyčítá vládě v Kyjevě, že svými kroky směřuje k občanské válce na Ukrajině.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…