Drama na Ukrajině pokračuje: Ukrajinští vojáci prý přecházejí na ruskou stranu

16.04.2014 13:54

Proruští ozbrojenci dál operují na východě Ukrajiny. Podařilo se jim např. obsadit radnici v Doněcku. Podle informací agentury Reuters přechází ukrajinští vojáci na ruskou stranu. Ukrajinští politici to však zatím nepotvrdili.

Drama na Ukrajině pokračuje: Ukrajinští vojáci prý přecházejí na ruskou stranu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Podle Reuters přešlo na stranu vzbouřenců několik ukrajinských vojáků. „Všichni vojáci a důstojníci jsou tady. Nebudeme střílet vlastní lidi," říká však k tomu příslušník 25. výsadkové divize z Dněpropetrovsku. Mimo doněcké radnice ovládli i další čtyři radnice v regionu.

ČTK k tomu ovšem dodává, že představitelé ukrajinské armády případy dezerce nepotvrdili. Na východ míří ukrajinský ministr obrany Michal Koval. Současná ukrajinská vláda viní z nárůstu napětí na východě Rusko. Prezident Ruské federace Vladimir Putin ale podobná nařčení odmítá a naopak vyčítá vládě v Kyjevě, že svými kroky směřuje k občanské válce na Ukrajině.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…