Drastické VIDEO ze Štrasburku zachytilo střelbu a oběť ležící na chodníku

11. 12. 2018 22:15

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala minimálně jednoho mrtvého a podle předběžných informací světových agentur několik dalších zraněných. Podle agentury Reuters je zraněných osob dokonce devět. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Průběžné informace z dění ve městě zveřejňují na sociální síti Twitter také čeští europoslanci. Zprávy však přicházejí i od místních, jeden z nich se stal svědkem střelby a na video zaznamenal také oběť útoku.

Drastické VIDEO ze Štrasburku zachytilo střelbu a oběť ležící na chodníku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Revolver, ilustrační foto

Ve Štrasburku se v těchto dnech konají hojně navštěvované vánoční trhy. List Les Dernières Nouvelles d'Alsace na svém webu uvedl, že policie prověřuje hypotézu teroristického útoku. Podle informací tohoto regionálního deníku střelec zahájil palbu v ulici Rue des Grandes Arcades, která je frekventovanou obchodní tepnou.

Francouzské ministerstvo vnitra vyzvalo lidi, kteří se v centru Štrasburku nyní nacházejí, aby nevycházeli ven kvůli „vážnému narušení bezpečnosti“ ve městě.

Děsivé záběry z útoku zveřejnil na sociální síti Twitter obyvatel Štrasburku vystupující pod jménem Cremig. Ten z okna bytu ve vyšším podlaží natočil prchající lidi krátce po útoku střelce. Záběry ukazují i oběť ležící na chodníku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…