Dream team primátora Svobody má značné trhliny, píše server

04.02.2012 11:26

Pražský primátor Bohuslav Svoboda stanul v čele pražské organizace ODS a v této funkci hodlá napravit pošramocený obraz strany v hlavním městě. Za tím účelem se také obklopil patřičnými spolupracovníky, kteří mu v tomto úsilí mají pomoci. Problém však je, že tito spolupracovníci za sebou mají minulost leckdy pochybnou.

Dream team primátora Svobody má značné trhliny, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy
reklama

Pražský primátor Bohuslav Svoboda, který stojí již i v čele pražské organizace ODS, se obklopil také svým „vysněným týmem“ s jehož pomocí chce napravit obraz pražské ODS. Tento obraz je totiž v očích veřejnosti značně pošramocen. O podobě Svobodova „dream teamu“ informuje server Aktuálně.cz.

Od plzeňských práv až k angažmá v městských firmách

„Těsně před samotnou volbou místopředsedů požádal delegáty regionálního sněmu o zvolení svého „dream teamu", se kterým chce navrátit skandály opředené pražské ODS zpět dobré jméno. Při podrobnějším zkoumání minulosti nových Svobodových lídrů však i „ta lepší ODS" ztrácí na lesku. To si uvědomují i Svobodovi podporovatelé, nicméně tvrdí, že v současnosti vybírali mezi „menším zlem"," píše server.

Svobodovým 1. místopředsedou se stal někdejší blízký spolupracovník Ivana Langera z ministerstva vnitra Zdeněk Zajíček. Pověst Marka Bendy zase utrpěla jeho aférou se získáním titulu JUDr. na plzeňských právech, kdy vyšlo najevo, že potřebného formálního rozsahu své rigorózní práce dosáhl zvětšením písma a změnou řádkování.

A to není vše, mezi Svobodovy spojence patří Ondřej Pecha, který ještě za exprimátora Béma (ODS) působil v pozici radního pro kulturu. Později se proslavil především tím, že inkasoval nemalé odměny za svou účast v pražských městských firmách. Za rok 2009 inkasoval za působení ve třech pražských společnostech 1,785 milionů korun. O bonusy jako pražský radní sice přišel, avšak po opuštění místa v radě Prahy má na ně opět nárok.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…