Drobilův kat Michálek: Na jednáních byly rušičky

17. 12. 2010 7:36

Odvolaný šéf státního fondu životního prostředí Libor Michálek se obrátil na premiéra Petra Nečase v souvislosti s podezřením na kontroverzní praktiky s veřejnými zakázkami ve svém úřadě.

Drobilův kat Michálek: Na jednáních byly rušičky

Jak sám v rozhovoru pro Právo říká: " Podání trestního oznámení se zpravidla činí v situaci, kdy existují nějaké důkazy. Já vzhledem k tomu, že na řadě jednání byly zapnuté rušičky, jsem považoval za nezbytné, aby předtím byla nějaká součinnost Bezpečnostní informační služby."

Své argumetny dále dovysvětluje. "Protože je to hlavně vláda, tedy ve spolupráci s panem prezidentem, která má úkolovat Bezepčnostní informační službu, proto byla ta žádost adresována panu premiérovi a nikoli přímo panu tehdejšímu ministrovi Drobilovi."

Dále zdůraznil, že hlavní důvod, proč nebylo možné se s podezřením obrátit na Pavla Drobila, byl prostý. " Tehdejší pan ministr se na některých těch jednáních se zapnutou rušičkou podílel".

Jak z rozhovoru v Právu vyplývá sporné schůzky se neodehrávaly na půdě ministerstva, ale v hostinci U Modrého orla u Ungeltu. " Tam jsem se také musel dostavovat. V okamžiku, kdy jsem odmítl, byl jsem pozván panem ministrem údajně na poradu vedení ministerstvo životního prostředí. Nicméně fakticky to bylo do nějkaé zadní místnosti, kde na mě čekal pan Knetig. S ním jsem měl vše vyřizovat."

Nečasova reakce 

Na závažné obvinění prý Nečas přímo neodpověděl, pouze zprostředkovaně se Michálek dozvěděl od samotného Drobila, že jej premiér kontaktoval.

Co bylo spouštěcím mechanismem, kdy se Michálek odhodlal k činu? " A to byla informace od člena vedení jedné z velkých bank, že právě jden z náměstků fondu kontaktoval jiného zaměstnance té banky právě s nabídkou, že tam fond uloží větší obnos finančních prostředků, když prostě protislužbou bude s tou bankou udělaná nějaká v uvozovkách obchodní dohoda."

"Otevřené" oznámení může činit Michálkovi velké problémy. Jak ale říká, nikdo ho zatím přímo neohrožoval, nepřímou hrozbu ale nevyloučil.

 Na závěr uvádí, že pokud tato koalice ukáže, že to byla jenom jakási hra na vládu rozpočtové odpovědnosti a jakási hra na boj proti korupci a v podstatě se bude bojovat poti těm, kteří na korupci budou upozorňovat, no tak potom těžko dávat takoév vládě příliš mnoho šancí na další existenci. 

SLEDUJEME kauzu Drobil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…