Drsná kritika ČT kvůli Ukrajině: Fašismus se vrací. V zuhelnatělých tělech vidíte ruské agenty

06.05.2014 13:55 | Zprávy
autor: vam, čtk

Občanské iniciativy dnes dopoledne kritizovaly média za jejich dosavadní informování o krizi na Ukrajině. Ve společném apelu je vyzvaly, aby upustila od údajné manipulace a nevnucovala lidem přesvědčení, že válka a vraždění lidí je cosi normálního a běžného v lidském životě. K veřejnému prohlášení si zástupci Apelu občanských iniciativ vybrali místo před sídlem České televize na Kavčích horách.

Drsná kritika ČT kvůli Ukrajině: Fašismus se vrací. V zuhelnatělých tělech vidíte ruské agenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Mezi občanskými iniciativami jsou Ne základnám, Hnutí za přímou demokracii, Nezávislá media a Přátelé Srbů na Kosovu. Krizi na Ukrajině podle nich média líčí jednostranně a svoji moc uplatňují k vyvolání nenávisti k Rusku. „Média se neptají, kdo povraždil víc jak stovku lidí na Majdanu. Pravda je nezajímá. Okrajově připouštějí existenci ukrajinských nacistů a fašistů v ukrajinském hnutí Pravý sektor, Strany svobody a hnutí Naše věc, ale jinak se tváří, že je tato vláda zcela legitimní a že žádné riziko nepředstavuje," upozornily iniciativy.

„Média, zejména veřejnoprávní Česká televize, její pracovníci, jsou za svou práci odpovědní," míní autoři výzvy. Česká televize na dotaz ČTK uvedla, že po celou dobu konfliktu podává maximálně vyvážené zpravodajství s vysokým podílem původních informací přímo z místa. „Česká televize přinášela intenzivní zpravodajství o vývoji událostí na Ukrajině od počátku a díky tomu, že měla, jako jedno z mála médií v České republice, své vlastní zkušené zahraniční zpravodaje na místě, mohla divákům přinášet takřka okamžitě autentické informace," sdělila mluvčí Alžběta Plívová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

4:46 Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

Nový zákon ministra Klempíře zásadně mění koncept veřejnoprávní mediální služby. Základní principy j…