Drsný blog hejtmanky: Deset mrtvých ročně a pokrytectví Dětí Země

23.04.2012 12:16

Podle policie zemře ročně kvůli nedostavěné dálnici D8 deset lidí. Deset lidských životů každý rok vyhasne prý jen kvůli tomu, že se „ekologická“ organizace Děti Země rozhodla znepříjemnit občanům Ústeckého kraje život a blokuje dostavbu dálnice. Snad si to Děti Země uvědomují a jsou na to patřičně hrdé, píše na svém blogu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Drsný blog hejtmanky: Deset mrtvých ročně a pokrytectví Dětí Země
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)
reklama

Z výsledků analýzy, kterou provedl Zdravotní ústav v Ústí nad Labem, je prokázáno, že lidé žijící na objízdných trasách jsou vystaveni zvýšenému riziku onemocnění včetně rakoviny.

"Doufám, že i na to jsou Děti Země patřičně hrdé," podotýká Vaňhová. "Každý rok bez dokončené dálnice D8 přináší České republice celospolečenské ztráty ve výši téměř 700 milionů korun. Nevím, jak velkou hrdost vyvolává tato skutečnost u členů Děti Země, ale v době drastických ekonomických škrtů a chudnutí občanů je toto jednání neospraveditelné," doplňuje.

Kvůli nedokončené dálnici se tak Ústecký kraj potýká i s nedostatkem investorů.

"Z výsledků jednotlivých jednání vím, že největší problém tkví právě v dopravní logistice. Dopravní obslužnost je pro řadu velkých firem klíčová a pokud nebudeme mít dálnici, půjdou jinam. To znamená, že i nová pracovní místa, která náš kraj tak zoufale potřebuje, vzniknou jinde. I na toto mohou být Děti Země hrdé," napsala na svém blogu hejtmanka.

Jak ParlamentníListy.cz v pondělí informovaly, nedokončený úsek dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi má platné územní a stavební povolení. Krajský úřad Ústeckého kraje vydal rozhodnutí, ve kterém jako odvolací orgán zamítnul odvolání Společnosti ochránců životního prostředí Lubomíra Studničky a potvrdil územní a stavební povolení vydané stavebním úřadem v Lovosicích. Proti tomuto rozhodnutí již není možné podat odvolání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sundané roušky: Osobnost roku 89 promluvila. Neskutečné. A výsměch Šmuclerovi

7:54 Sundané roušky: Osobnost roku 89 promluvila. Neskutečné. A výsměch Šmuclerovi

Včerejšek byl první den, kdy mohli občané Česka oficiálně odložit venku roušky. A režisér a scenáris…