Paříž je ve světle minulých teroristických útoků ostře střeženým místem. Bezpečnostní opatření jsou všudypřítomná. Přítomnost policistů a vojáků je během křesťanských svátků a oslav nového roku v ulicích francouzské metropole ještě posílená. A to přesto, že výjimečný stav ve Francii skončil již počátkem loňského listopadu, přičemž země některá opatření z něj přijala do svého běžného právního rámce.
Do všech významných turistických atrakcí, jako je muzeum v Louvru, chrám Notre Dame či galerie výtvarného umění D’Orsay, se stojí několikahodinové fronty. Hlavním důvodem kromě turistického náporu jsou právě bezpečnostní opatření. Ochranka kontroluje zavazadla, přítomny jsou bezpečnostní rámy. Bizarně působí železným plotem a detekčními rámy obehnaná Eiffelova věž. Při vstupu do jejího areálu je bezpečnostních kontrol hned několik, přičemž není možno přehlédnout hlídkující příslušníky ozbrojených složek s poloautomatickými zbraněmi.
Co se týče migrační krize, která dolehla i na francouzské hlavní město, v okolí dříve vyhlášené stanice metra Stalingrad na hranicích 10. a 19. pařížského obvodu byste už masivní tábor běženců hledali jen stěží. Policie provizorní několikatisícový stanový tábor vyklidila již předloni, přičemž k jeho srovnání se zemí použila dokonce i buldozer. Na Stalingrad se tehdy migranti přestěhovali po zrušení jejich nelegálního tábora v Calais, kterému se přezdívalo džungle.
TAKTO DRSNĚ PŘEŽÍVÁJÍ MIGRANTI ZIMU NA BŘEZÍCH KANÁLU SV. MARTINA:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž