Druhý den sjezdu lidovců vyplní diskuse o volbách a směru politiky

24.04.2022 6:30

Diskusí o přípravě na podzimní senátní a komunální volby a základním směru politiky KDU-ČSL do roku 2024 bude dnes pokračovat víkendový sjezd lidovců v ostravském hotelu Clarion. Skončit by měl v odpoledních hodinách. Nové vedení si vládní strana zvolila už v sobotu.

Druhý den sjezdu lidovců vyplní diskuse o volbách a směru politiky
Foto: Screen FB KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka na sjezdu KDU-ČSL

Při debatě o volbách vystoupí jihomoravský hejtman Jan Grolich, senátorka Šárka Jelínková a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Poslední dva jmenovaní jsou od soboty též místopředsedy strany.

Předsedou KDU-ČSL zůstal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který stranu vede od ledna 2020. Neměl protikandidáta, získal 224 z celkových 275 odevzdaných hlasů, tedy 81 procent.

urečka poukázal v kandidátské řeči před volbou na to, že země je v situaci, jaká nenastala od druhé světové války. "Kdy mámy a tátové neví, jestli dokáží zaplatit energie při dalším zdražení, neví, jestli dokáží vyjít s náklady na bydlení po další refixaci úrokových sazeb, neví, jak zvládnou uhradit náklady dětí, když půjdou v září do školy, jestli zaměstnavatel bude dávat práci v příštích měsících, protože například řeší extrémní ceny plynu a energií," řekl a dodal, že řešení čeká veřejnost od politiků.

"Lidé v této zemi od nás od lidovců očekávají, že jim nejenom pomůžeme teď, ale že najdeme řešení, jak ze situace vyjít dobře jako společnost, jako ekonomika v příštích letech," řekl v projevu.

Prvním místopředsedou se stal místopředseda Sněmovny Jan Bartošek. Místopředsedy jsou kromě Hladíka a Jelínkové též poslanec Tom Philipp a náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

obrana

Dobrý den, sám tvrdíte, že je naše vojenská technika zastaralá a nedostatečná. Jak pak ale vysvětlíte, že jsme zbraně, munici a další věci vyváželi na Ukrajinu? Nemám nic proti podpoře Ukrajiny, ale teď to vypadá, že jsme to dělali na náš úkor. Je to tak? Nedávno se také hodně mluvilo o regulaci zbr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…