Druhý muž LN naráží na slova Bobošíkové o Babišovi: Bankrot je přirozený jev

27.09.2013 13:01

Každý rok v Česku žádá o bankrot na deset tisíc společností a živnostníků. Nejde ale o nic mimořádného ani zavrženíhodného. Jde jen o to, jak se bankrotuje, píše v Lidových novinách zástupce šéfredaktora Dalibor Martínek.

Druhý muž LN naráží na slova Bobošíkové o Babišovi: Bankrot je přirozený jev
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lidé vyjadřovali nespokojenost skandováním

Ve společnosti Vodafone se podle novináře schyluje k neméně dramatickému dění, jako tomu je na Ostravsku. Operátor se potýká s poklesem zisků a do vedení nastoupil nový šéf. Nejrychlejší cesta k lepšímu výsledku je podle Martínka pochopitelně osekání nákladů, čekat se dá i propouštění. Těžko říct, kolika zaměstnanců se to dotkne, jisté ale prý je, že o věhlasu ostravských horníků si mohou vybraní nešťastníci nechat jen zdát.

Martínek svým komentářem reaguje na debatu, kde "energická vůdkyně jistého politického uskupení" - Jana Bobošíková - řekla, že někdo, kdo má za sebou pád firmy, nemůže pomýšlet na post ministra financí. Politička narážela na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který má ambice zastávat právě tuto vysokou funkci.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Na bankrotu nic není

Bankrot firmy je prý ale přirozený jev. Firmy vznikají a zanikají, pro management nemusí jít o žádnou ostudu či osobní selhání, píše Martínek. Důležité ale je, jak se bankrotuje. Zda lidé dostanou výplaty, jestli je maximální množství závazků splaceno. "V Česku bohužel bývá obvyklé, že si majitel včas vyvede aktiva a firmu předá nějakému Ukrajinci. Bez postihu," upozorňuje zástupce šéfredaktora s tím, že to už se v oné debatě neřešilo.

S nadsázkou bere novinář i "chytrosti" politických stran o tom, že receptem na oživení ekonomiky jsou investice do infrastruktury. A to s ohledem k osobní zkušenosti jednoho podnikatele, který zakládal společnost s ručením omezeným a stát mu kladl velké množství administrativních překážek, po vyplnění mnoha formulářů musel na vyřízení čekat několik dní, několikrát byl odmítnut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…