Družstevní bydlení. Na pražském magistrátu se kvůli tomu dějí neuvěřitelné věci. V koalici to doutná

02.07.2020 21:39

Hádky v pražské koalici se čím dál více vyostřují. Nyní se Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu navzájem obviňují z toho, že si na sebe členové rady dělají za zády oponentní posudky. Sporu dal vznik návrh Hany Marvanové (STAN) na řešení družstevního bydlení, píší Novinky.

Družstevní bydlení. Na pražském magistrátu se kvůli tomu dějí neuvěřitelné věci. V koalici to doutná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hana Marvanová
reklama

Rozepře začaly, když primátor Zdeněk Hřib doporučil bod o družstevním bydlení neprojednávat. Odůvodnil to analýzou od společnosti Ernst & Young, která podle něj našla v návrhu chyby a kterou si nechali Piráti zpracovat.

Marvanová uvedla, že analýza byla doručena na magistrát už 16. června, zatímco ona ji dostala pouhý den před jednáním tohoto zastupitelstva. „Včera mi pan primátor posudek zaslal. Byla jsem šokována, že je možné, aby v gesci, kterou mám na starosti, byla zadána analýza na základě pokynů pana primátora, aniž bych o tom věděla,“ uvedla Marvanová, který takové jednání považuje za bezprecedentní porušení pravidel koaliční smlouvy.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6496 lidí
„Navíc předseda výboru pro bydlení Pavel Zelenka (Praha sobě) o tom, že je dojednávána tajná analýza, věděl,“ opřela se dál do koaličních partnerů.

Hřib se hájil tím, že nejde o žádnou tajnou analýzu ani snahu družstevní bydlení neřešit, ale pouze vyladit nedostatky. Koalice se nemůže dohodnout především na tom, kolik by mělo město do budoucna za poskytnuté pozemky pro takové projekty účtovat.

Do sporu se zapojil i jeho stranický kolega a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). „Několikrát jste zadala posudky za mými zády, aniž jsem to věděl,“ uhodil na Marvanovou a zmínil například situaci v dopravním podniku.

Právě práce radní Hany Marvanové často vzbuzuje hádky, mnohdy stojí v opozici i vůči návrhům svých straníků, pře se s primátorem a striktně trvá na dodržování transparentnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…