Držme s premiérem, jinak bude vláda na prd, vzkazuje Schwarzenberg

14.04.2011 8:35

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podporuje premiéra Petra Nečase. Loajalita je podle něj třeba, jinak bude vláda "na prd".

Držme s premiérem, jinak bude vláda na prd, vzkazuje Schwarzenberg

Ve světle kauz a nejnovější nahrávky několika výroků Kristýny Kočí se ve vládě rozpoutalo doslova peklo. Puč ve Věcech veřejných měla Kočí plánovat se šéfem poslaneckého klubu ODS Petrem Tluchořem už dlouho. "Je známo, že jak Věci veřejné, tak ODS jsou rozpolcené, a že tady různé frakce dělají různé věci," přiznal Schwarzenberg v rozhovoru pro deník Právo.

Zda je pakt Kočí-Tluchoř skutečný, si ministr nedovoluje soudit. "Každý z nás politiků může být obviněn z různých věcí. Také nemám agenturu ani tajnou službu, abych si to ověřil," poznamenal. "Ale něco se mi zdá pravděpodobné. Například že Kristýna Kočí je delší dobu zadobře s panem Tluchořem. Když jsem ve němovně procházel různými lokály, tak jsem je viděl stále pohromadě."

Nejdůležitější je držet hubu a stát za premiérem

Podle Schwarzenberga je teď klíčové podpořit premiéra Petra Nečase. "Já se snažím, pokud to není proti zájmu naší země, ministerstva zahraničí a TOP 09, být k premiérovi loajální. Jinak by ta vláda byla už na prd."

S premiérem se ministr hodlá sejít a jednat. Co mu řekne, ale nechce předem avizovat. "Co mu řeknu, nebudu předem říkat do médií, jinak se akorát zabejčí. V kritických situacích je nejdůležitější - poslušně hlásím - držet hubu."

Zároveň Schwarzenberg nepředpokládá, že by tyto intriky byly dílem celé ODS. "Mám dojem, že jde jen o část ODS. Navíc je možné, že ta holka (Kočí) do toho spadla, aniž by měla tušení, co politické hry jsou. Oni ji využili k úplně jiné a větší hře, a to ve vlastní straně."

Čtěte:

Držte dědka ve vzduchu, říká se prý o Schwarzenbergovi

Schwarzenberg: S pomocí Boží vláda vydrží

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…