Držte dědka ve vzduchu, říká se prý o Schwarzenbergovi

4. 4. 2011 8:10

Předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se pravidelně účastní konferencí v zahraničí ve chvílích, kdy se má scházet na jednání vládní koalice. Všem to ale vyhovuje. Na ministerstvu zahraničí prý už zdomácnělo heslo „držte dědka ve vzduchu“.

Držte dědka ve vzduchu, říká se prý o Schwarzenbergovi
reklama
Shwarzenberg z toho nemá těžkou hlavu. „Tuhle větu slýchám už dvacet let. Poprvé jsem ji slyšel o Jiřím Dienstbierovi. Já se naopak docela snažím být doma. Když es podívám, kolik cest jsem škrtl, vychází mi to docela dobře," řekl Lidovým novinám.

Ministr jezdí na mise pětkrát do měsíce

Lidové noviny také spočítaly, že Schwarzenberg se od nástupu do funkce pravidelně účastní pěti zahraničních misí do měsíce. Nyní je spolu s prezidentem Václavem Klausem v Jižní Americe.

Mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář poukázal na to, že práce ministra není doma, ale za hranicemi. Schwarzenberg vynechal například jednání ve Sněmovně, kde se řešila role Alexandra Vondry (ODS) v kauze ProMoPro. Místo toho jel na summit do Bruselu, kde se jednalo o stabilizačním balíčku.

Ministr, který by seděl doma, je k ničemu

„Ministr zahraničí má jezdit co nejčastěji. Má v popisu práce létat po světě a šířit dobré jméno České republiky. Doufám, že tak činí. Ministr, který by seděl doma, je k ničemu," řekl Lidovým novinám poslanec ČSSD a člen zahraničního výboru Jan Hamáček.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

12:50 Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

Hostem nedělní Partie byl druhý český prezident Václav Klaus. Natvrdo prohlásil, že řeči premiéra An…