Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny

1. 10. 2018 8:54

Kdo volí Andreje Babiš( ANO)? Nejčastěji lidé starší šedesáti let. A kdo volí Piráty, kteří jsou teď podle posledního průzkumu druhou nejsilnější sněmovní stranou? Podívejte se sami.

Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelstva a do Senátu ČR

Komunální a senátní volby jsou v podstatě za rohem, voliči půjdou k urnám tento pátek a sobotu. Politici se snaží ze všech sil přesvědčit občany, že právě oni se budou nejlépe prát za jejich zájmy. Podle expertů Agentury Kantar TNS vedou nejlépe kampaň Piráti a hnutí ANO.

Piráti se těší největší podpoře mezi lidmi do 30 let, hnutí ANO nejčastěji volí lidé nad 60 let," píší k tomu pondělní Lidové noviny s odvoláním na průzkum agentury, která často spolupracuje s Česku. Její průzkum se objevil i v nedělních Otázkách Václava Moravce. Ukázalo se, že hnutí ANO podporuje v tuto chvíli  asi 29,5 procenta voličů. Piráti mají 15,5 procenta.

Sociolog Jan Herzmann má za to, že nadcházející a komunální volby mohou částečně ovlivnit českou poltickou scénu. Některé strany posílí, jiné oslabí. Průzkum ukazuje, že v tuto chvíli by kupříkladu TOP 09 zůstala mimo sněmovnu. Jenže teď nás nečekají sněmovní volby a Herzmann podotýká, že zásadnější změny přinesou až další sněmovní volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

22:01 Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov, pozval do vysílání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.…