Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny

01.10.2018 8:54

Kdo volí Andreje Babiš( ANO)? Nejčastěji lidé starší šedesáti let. A kdo volí Piráty, kteří jsou teď podle posledního průzkumu druhou nejsilnější sněmovní stranou? Podívejte se sami.

Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelstva a do Senátu ČR

Komunální a senátní volby jsou v podstatě za rohem, voliči půjdou k urnám tento pátek a sobotu. Politici se snaží ze všech sil přesvědčit občany, že právě oni se budou nejlépe prát za jejich zájmy. Podle expertů Agentury Kantar TNS vedou nejlépe kampaň Piráti a hnutí ANO.

Piráti se těší největší podpoře mezi lidmi do 30 let, hnutí ANO nejčastěji volí lidé nad 60 let," píší k tomu pondělní Lidové noviny s odvoláním na průzkum agentury, která často spolupracuje s Česku. Její průzkum se objevil i v nedělních Otázkách Václava Moravce. Ukázalo se, že hnutí ANO podporuje v tuto chvíli  asi 29,5 procenta voličů. Piráti mají 15,5 procenta.

Sociolog Jan Herzmann má za to, že nadcházející a komunální volby mohou částečně ovlivnit českou poltickou scénu. Některé strany posílí, jiné oslabí. Průzkum ukazuje, že v tuto chvíli by kupříkladu TOP 09 zůstala mimo sněmovnu. Jenže teď nás nečekají sněmovní volby a Herzmann podotýká, že zásadnější změny přinesou až další sněmovní volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…