Dusno ve Věcech veřejných: Strana nekandiduje, podpoří Okamuru a rozhádala se

03.09.2013 10:55

Věci veřejné se rozhodly, že v předčasných volbách nebudou kandidovat samostatně. Hodlají se přidat k hnutí Úsvit přímé demokracie podnikatele a senátora Tomia Okamury, který již naopak záměr kandidovat avizoval.

Dusno ve Věcech veřejných: Strana nekandiduje, podpoří Okamuru a rozhádala se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věci veřejné pod Bártovým vedením
reklama

Předseda véček Vít Bárta nechtěl komentovat, zda se v barvách Úsvitu objeví i on sám. Jeho manželka a donedávna šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová s tímto spojením nesouhlasí a kandidovat rovnou odmítla.

„K tomu, že já sama nebudu do sněmovny znovu kandidovat, jsem však spěla již delší čas a nynější politická situace mému rozhodnutí jen nahrála,“ uvedla Klasnová pro server Novinky.cz. „Rozhodně považuji za správné, že nebudu kandidovat – protože by to bylo zcela proti mému přesvědčení – na listině Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury,“ dodala s tím, že se chce plně věnovat komunální politice. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Rovněž poslanec Michal Babák se odmítl na projektu podílet. „Rezignoval jsem kvůli tomuto řešení na post místopředsedy Věcí veřejných a voleb se nezúčastním. Nesouhlasí s tím ani spousta dalších lidí,“ řekl serveru IDnes.cz. Véčka podle něj měla kandidovat samostaně.

Odstoupil i další místopředseda Zdeněk Renc, podle kterého spojení zorganizoval předseda Bárta. „Nesouhlasím s tím, co Vít Bárta udělal,“ říká Renc. „Řekl, že kdybychom kandidovali, byla by to katastrofa, že na to ani nejsou peníze a že bychom sami nedostali ani půl procenta,“ cituje iDnes.cz.

Senátor Okamura již uvedl, že o některé véčkaře by zájem mít mohl. „Pakliže by šlo například o úspěšné starosty, kteří byli opakovaně zvoleni ve svých městech a obcích, či špičkové renomované lékaře, kteří v řadách VV jsou, tak je to určitě k diskusi,“ říká s tím, že on dělí lidi pouze na slušné a neslušné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…