Dva Zemanovy roky očima Karla Hvížďaly: Nevěřícně prý zírají i ti, kteří jej volili

10. 3. 2015 17:15

Není divu, že preference Miloše Zemana klesly v současnosti na 44 %, protože se od něj odklonili i jeho bývalí voliči. Jsou totiž překvapeni nejen jeho vulgárním slovníkem, ale i některými jeho názory, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Karel Hvížďala.

Dva Zemanovy roky očima Karla Hvížďaly: Nevěřícně prý zírají i ti, kteří jej volili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala
reklama

Podle něj Zeman podporuje Putinovo Rusko a zlehčuje válku na východě Ukrajiny. Při pohledu do minulosti lze ale zjistit, že se Zeman zase tak moc nezměnil. "Již v červenci roku 1998, kdy poprvé díky tzv. opoziční smlouvě nastoupil do Strakovy akademie, Jan Ruml, jako bývalý ministr vnitra, upozorňoval, že sociální demokracie už v devadesátých letech byla podezřelá,“ uvedl Hvížďala s tím, že Ruml tvrdil, že by ČSSD mohla ve střední Evropě zastupovat zájmy Ruska.

Podle Hvížďaly BIS tehdy získala zápis z uzavřeného jednání špiček ČSSD, na němž měl Pavel Dostál sdělovat, že si Rusové vytipovali Lidový dům a budou mu chtít pomáhat.

S odvoláním na blíže nejmenované "odborníky“ mimo jiné tvrdí, že do roku 1998 tajným službám do práce nikdo nemluvil, ale pak se to změnilo. Po nástupu ČSSD k moci tato strana prý začala do práce policistů i těchto služeb zasahovat. V BIS měl kolovat žert, že rozbory a analýzy už není pro koho psát, poněvadž Zeman těžko bude mít zájem dočítat se v nich o sobě a svých známých. "A jak před pár týdny sdělila Sabina Slonková Aktuálně.cz, dnešní pracovníci BIS raději některé informace vládě ani nesdělují z obav, že by se mohly dostat do nežádoucích rukou,“ upozornil Hvížďala.

To vše jsou podle něj zřejmě důvody poklesu preferencí dnešního prezidenta republiky. Přiznává, že lidé si sice takové detaily, o kterých hovoří, nepamatují, ale instinkt a představa, že prezident má být vzorem a ne hovořit jako v hostinci, je přirozeně varuje. "Situace potvrzuje jen staré pravidlo, že výrazné morální autority se dostávají u nás do čela státu jen v okamžicích dějinných zvratů. Jinak vítězí zdatní manipulátoři a straničtí harcovníci,“ uzavírá Hvížďala své zamyšlení.

Celý text najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Leo Luzar: Zeman čeká, to je státnické. V BIS to věděli už v roce 2018, používají triky

13:55 Leo Luzar: Zeman čeká, to je státnické. V BIS to věděli už v roce 2018, používají triky

Z členských států EU a NATO se Česku dostává v souvislosti s kauzou Vrbětice podpory, český preziden…