Dva roky říkám celníkům, že naše lahve padělají. A nic, nadává šéf likérky Drak

26. 10. 2012 8:17

Pavel Čaniga, jednatel likérky z Chvalčově, získal v posledních dnech přezdívku „pan Drak“. Policie jej obvinila kvůli metanolovým otravám z alkoholu prodávaného v láhvích s vinětami jeho firmy. On však vehementně dokazuje, že se jedná o padělky.

Dva roky říkám celníkům, že naše lahve padělají. A nic, nadává šéf likérky Drak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

„Podívejte se pořádně na ty lahve. Tady jsou etikety nalepené ve stejné výšce. A pod papírem nejsou vzduchové bubliny, protože to dělá stroj,“ ukazuje redaktorům MF DNES. „A ty kolky? My je máme nalepené rovně- strojem. Tady ty jsou našišato, špatně a ledabyle přidělané tavnou pistolí,“ ukazuje na jinou z láhví. Všechny byly zabaveny jako předmět doličný a obviněný jednatel je od vyšetřovacích orgánů dostal k dispozici, aby si mohl v nezávislé laboratoři udělat kvůli obhajobě vlastní chemický rozbor.

Už dva roky prý upozorňuje celníky, že na trhu se pohybují padělky jeho zboží. Jenže policie má i jinou verzi případu, který stál život už třicet lidí. Podle ní může Čaniga skončit za ohrožování zdraví až na osm let za mřížemi. Ten však přiznává pouze to, že byl v obchodním styku s firmou Verdana, která byla hlavním distributorem zabijáckého metanolu do sítě. MF DNES však svěřil, že se zná s Tomášem Křepelou, hlavním podezřelým z výroby metanolu. S ním prý přišel do styku, když pracoval pro firmu Morávia- Chem, odkud jeho likérka odebírala líh.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní převrat? Spacáky? Jiný pohled na vyhození šéfa Českého rozhlasu, kvůli kterému křičí Respekt a celá kavárna

7:34 Státní převrat? Spacáky? Jiný pohled na vyhození šéfa Českého rozhlasu, kvůli kterému křičí Respekt a celá kavárna

Šéfredaktor stanice Vltava Českého rozhlasu Petr Fischer končí. Generální ředitel veřejnoprávního mé…