Dvě kandidátky, dvě různé adresy, jenom jedno jméno: U kandidáta SPD v Praze něco nesedí

07.09.2018 17:40

Podmínkou pro kandidaturu a zvolení do zastupitelstva městské části je trvalé bydliště tamtéž. To uchazeč o hlasy občanů může prokázat nejpozději první den voleb. Dvojice kandidátů za Okamurovu SPD do komunálních voleb v Praze nicméně uvádí dvě zcela rozdílná trvalá bydliště na kandidátkách do zastupitelstva městských částí a na pražský magistrát. Trvale bydlet na dvou místech současně by ale teoreticky nemělo být možné.

Dvě kandidátky, dvě různé adresy, jenom jedno jméno: U kandidáta SPD v Praze něco nesedí
Foto: Hans Štembera
Popisek: 5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD)

Pavel Hornát je výrobce těstovin z pražských Čakovic. Kromě toho zároveň kandiduje v podzimních komunálních volbách v Praze za SPD Tomia Okamury. Dvaapadesátiletý Hornát se bude v říjnu ucházet o přízeň voličů ve volbách na pražský magistrát a rovněž ve volbách do zastupitelstva v Praze 3 (Žižkov, Vinohrady, Vysočany, Strašnice).

Pozoruhodné ovšem je, že na dvou odlišných kandidátkách Hornát uvádí dvě zcela rozdílná trvalá bydliště. Zatímco na magistrátní kandidátce Hornát trvale bydlí v Praze-Čakovicích, na kandidátce do zastupitelstva pražské třetí městské části ale udává, že bydlí v Praze 3. Trvalé bydliště v dané městské části je přitom podmínkou pro to, aby člověk v konkrétní městské části do zastupitelstva kandidoval a mohl být zvolen. Trvalý pobyt v dané městské části musí občan získat nejpozději první den voleb. 

Redakce ParlamentníchListů.cz se již na Pavla Hornáta obrátila prostřednictvím sociální sítě, aby jí situaci vysvětlil. V této věci jsme se obrátili rovněž na tiskovou mluvčí SPD. Zjistit, zda Hornát trvale bydlí v Praze 3, nebo v Praze-Čakovicích, se ParlamentnímListům.cz zatím nepodařilo. Namístě je zmínit, že vyřízení trvalého bydliště včetně metropolí Prahy a Brna nabízí na internetu za měsíční poplatek řada firem.

Hornát zkoušel s SPD ve volbách štěstí už jednou v loňských sněmovních volbách. V Praze startoval na Okamurově kandidátce ze dvaadvacátého místa. Mandát nezískal.

Kromě Pavla Hornáta jde do podzimních voleb v barvách SPD zřejmě i jeho rodina.

Na magistrát tak kandidují například dvě Martiny Hornátové s trvalým bydlištěm v Čakovicích. Jedné Hornátové je 29 a pracuje jako provozní. Její jmenovkyni je děvětačtyřicet a pracuje jako „výrobce těstovin“.

Mladší Hornátová s povoláním provozní manažerka kandiduje rovněž do zastupitelstva v Praze 6, kde rovněž uvádí trvalé bydliště. Na kandidátce na pražský magistrát ale uvádí bydliště v Praze-Čakovicích.

ADRESY TRVALÉHO BYDLIŠTĚ SE NESHODUJÍ: 

Foto: repro/Facebook

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jok

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …