Dvě zásadní zprávy z Ruska

15.08.2016 14:52

Důkazy o údajném ozbrojeném vpádu Ukrajinců na anektovaný Krym je připraveno poskytnout západním zemím Rusko. Německému ministru zahraničí Franku-Walteru Steinmeierovi to v Jekatěrinburgu řekl jeho ruský protějšek Sergej Lavrov. Informoval o tom server Echo24.

Dvě zásadní zprávy z Ruska
Foto: mid.ru
Popisek: Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov

Po jednání se Steinmeierem Lavrov řekl, že akce ukrajinské vojenské rozvědky byla předem dlouhodobě připravovaná. Incident vyvolal prudké zvýšení napětí a obavy před novým rusko-ukrajinským konfliktem. Spekulace o tom, že Rusko přeruší diplomatické styky s Ukrajinou, ale Lavrov dnes odmítl. „Na tom nikdo nemá zájem,“ prohlásil.

Celý text je ZDE

Cílem ukrajinské akce bylo podle ruského ministra destabilizovat situaci na Krymu. Moskva kvůli zvýšenému napětí podle dřívějších zpráv uzavřela čtyři z pěti hraničních přechodů a zablokovala na severu poloostrova internetové spojení. O víkendu se ale už podle Kyjeva situace uklidnila a blíží se normálu.

Z krachu své politiky na Ukrajině se rozhodly vinit Rusko západní státy. V přednášce na Uralské univerzitě v ruském Jekatěrinburgu to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Informoval o tom server České noviny s tím, že spolu s Lavrovem ke studentům promluvil také šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier, který Moskvu upozornil, že navzdory napětí na Krymu musejí minské mírové dohody zůstat základem pokojného řešení krize.

Celý text je ZDE

Lavrov slíbil, že ruská strana svou část mírových ujednání splní. „Snaha rozšířit za každou cenu NATO na východ ale prohlubuje rozdělení kontinentu. Když tato snaha tvrdě narazila na Ukrajině, začaly pokusy svalovat vinu na Rusko,“ prohlásil ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…