EET i kontrolní hlášení. Náměstkyně Schillerová hovořila o svém osudu

15.05.2017 15:20

Náměstkyně financí Alena Schillerová se netají tím, že daně se staly jejím osudem. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro server Ecofin.cz. Moderátorkou rozhovoru byla ekonomka Ilona Švihlíková.

EET i kontrolní hlášení. Náměstkyně Schillerová hovořila o svém osudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí
reklama

„K daním jsem se dostala víceméně náhodou. V roce 1991 na základě výběrového řízení jsem se dostala na finanční úřad v Brně-venkov, kde jsem začala svou profesní kariéru. A aniž bych to nějak plánovala, postupnými krůčky jsem se dostala až na ministerstvo,“ řekla úvodem Schillerová.

Původní text najdete ZDE.

Schillerová mimo jiné v rozhovoru prohlásila, že za jednu z největších změn považuje kontrolní hlášení, které významně usnadňuje boj proti únikům v oblasti DPH. Jak dodala, kontrolní hlášení umožňuje analytikům odhalit řetězce, které mohou obsahovat i desítky, stovky subjektů. Česko je podle ní v této oblasti velmi aktivní. 

„Boj s takzvanými karuselovými podvody není vlastně bez tohoto instrumentu vůbec možný,“ podotkla Schillerová. 

Samozřejmě nesmělo chybět ani téma elektronické evidence tržeb. Ta podle Schillerové míří nikoliv na DPH, ale na přímé daně. „Cílí do oblasti hotovostních plateb. Jde o narovnání podnikatelského prostředí,“ řekla Schillerová. Ta se domnívá, že restaurace neměly důvod zdražit, už vzhledem ke snížení DPH. „Samotné EET prodejnu nezlikviduje,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…