EET zrušíme. I její fandové dnes vidí, že to žádná bomba není, říká finanční expert ODS

09.08.2017 16:39

Ekonomický expert ODS a lídr strany ve Středočeském kraji Jan Skopeček před volbami odkryl ekonomické plány ODS. Zdaleka nejde jen o zrušení EET, byť i to je v plánu. Kromě toho Skopeček předkládá obraz zkrocení přebujelého státu včetně sociálních dávek a dotací.

EET zrušíme. I její fandové dnes vidí, že to žádná bomba není, říká finanční expert ODS
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Jan Skopeček povede kandidátku ve Středočeském kraji a věří, že v tomto regionu ve volbách uspěje, a až se tak stane, ODS sníží daně, čímž zařídí, že lidem zůstane v peněženkách více peněz pro vlastní potřebu. A jak občanští demokraté vykompenzují výpadek příjmů ve státním rozpočtu?

„Je zvláštní a nepříliš pozitivní, že v době rekordně nízké nezaměstnanosti neklesají výrazně i náklady na sociální systém. Větší adresností sociálních dávek lze podle mého názoru řádově dalších 20 miliard ušetřit. Dalším prostorem pro úspory jsou dotace soukromým firmám, korporacím. Dotace jednak destruují trh, přinášejí výhodu vybraným firmám na úkor těch, kteří ty daně museli nejprve vytvořit, na druhé straně je jejich omezení či zrušení jednou z cest, jak méně přerozdělovat, a umožnit tak výraznější snížení daní,“ popisuje Skopeček plány v rozhovoru pro Echo24.cz.   

Skopeček sází také na hospodářský růst, který přinese více peněz do rozpočtu. Pokud bude Skopeček ve vládě, dušuje se, že za žádných okolností nezvedne ruku pro zvýšení daní. Existuje jen jedna výjimka. Kdyby Českou republiku postihla nějaká velká přírodní katastrofa, tak by bylo podle Skopečka zřejmě nutné daně zvyšovat, ale jinak je striktně proti zvyšování daní.

Dále si neumí představit, že by hlasoval pro zavedení eura v Česku. Pro tento krok by prý nehlasoval.

Celý rozhovor naleznete zde.

Kromě toho ODS počítá se zrušením EET. Skopeček věří, že pro tento krok najdou občanští demokraté dostatečnou politickou podporu, protože k projektu už se kriticky stavějí i některé ze stran, které doteď EET prosazovaly. Podnikatelé se tak mohou těšit na osvobození od této povinnosti. Kompenzace za vynaložené náklady na zavedení EET se ale podnikatelé nejspíš nedočkají. Podle Skopečka není reálné takové kompenzace prosadit. Pokud bude EET zrušena, podnikatelé na ni zkrátka vynaložili peníze zbytečně a zchladit žáhu si mohou u volebních uren.

S plánovaným zrušením EET souvisí i to, jak rychle se po volbách sestaví vláda. Může to být relativně rychlé, ale z historie víme, že to také může půl roku trvat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…