EU nás omezuje a má příliš velký vliv, stěžují si Češi

07.05.2012 18:39 | Zprávy
autor: pan

Z nového průzkumu o Evropské unii vyplývá, že Češi spíše souhlasí s negativními tvrzeními o členství. Vadí jim větší byrokracie, omezování a příliš velký vliv unie. Oceňují naopak větší možnosti práce a studia napříč EU.

EU nás omezuje a má příliš velký vliv, stěžují si Češi
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Podle 82 procent Čechů narostl počet úřadů a množství byrokracie po vstupu do Evropské unie. Podobně 73 procentům dotazovaných v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vadí přílišné omezování evropskými zákony.

Dotazovaní ale našli i pozitiva. Téměř tři čtvrtiny oceňují lepší možnosti pracovat a studovat napříč Evropou. Také 61 procent lidí souhlasí s tím, že Česko si vstupem do EU pomohlo zvýšením dotací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslanci, jak je neznáte. Okamura vzal do ruky sekyrku

14:30 Poslanci, jak je neznáte. Okamura vzal do ruky sekyrku

V Poslanecké sněmovně se v úterý potřetí koná Den lidových krojů, který nabízí přehlídku folkloru ze…