EU není stát, tohle si nepřejeme! Zahradil se orosil nad návrhy, které létají z Bruselu

03.05.2019 16:49

Lídr kandidátky občanských demokratů do Evropského parlamentu Jan Zahradil se vymezil proti federalizaci a vzniku Spojených států evropských.

EU není stát, tohle si nepřejeme! Zahradil se orosil nad návrhy, které létají z Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

„Myslím si, že kdokoliv chce ovlivnit něco v Evropské unii, musí si uvědomit, že klíčovou institucí je Evropský parlament. Tady je ten klíčový začátek, ve volbách do Evropského parlamentu,“ poznamenal Jan Zahradil. „Evropský parlament má pravomocí dost, další nepotřebuje. Měl by se naučit využívat lépe ty, které má,“ sdělil. 

Anketa

Souhlasíte s rozhodnutím Ústavního soudu, že hotel měl právo odmítnout klienty z Ruska, protože neodsoudili anexi Krymu?

hlasovalo: 23008 lidí

„Byli jsme vždy proti zavádění nějakých celoevropských daní a platí to i pro digitální daň,“ poukázal pak Zahradil na program. „Evropská unie není stát, takže by neměla vybírat vlastní daně,“ dodal. „Je tady tlak na zavádění klimatické daně. A to jsou věci, které považujeme za nepřijatelné. Principálně by však Evropská unie neměla daně vybírat. Daně mají vybírat státy, Evropská unie není stát, i když někteří si to přejí, nějaké Spojené státy evropské, federalizaci. My si to v žádném případě nepřejeme,“ poznamenal Zahradil, jenž se proti tomuto vymezil. 

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Evropští konzervativci a reformisté, to je frakce, kde by chtěl Zahradil zůstat i po volbách. „Stav popularity našich jednotlivých členských stran, v jednotlivých státech jsou na tom lépe než v roce 2014, takže každá dodá víc poslanců. A není žádné tajemství, že vyjednáváme i s dalšími stranami, aby nás posílily. Ambicí je zůstat třetí, ne-li být silnější,“ podotkl.

Varoval naopak před Alternativou pro Německo, stejně tak si nedovede podle svých slov představit spolupráci se stranou francouzské političky Marine Le Pen. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…