EU neukázala ani špetku iniciativy, vypálil Ondřej Neff

1. 8. 2020 14:30

Publicista Ondřej Neff zhodnotil počínání orgánů EU v koronakrizi. Vyčetl jim, že dotyční aktéři nebyli aktivnější. Zároveň však ocenil, že teď přece jen nějakou aktivitu vyvíjejí. Pokud jde o vývoj vakcíny vůči nemoci covid-19, Neff by přál úspěch ruským vědcům. Vysvětlil, proč.

EU  neukázala ani špetku iniciativy, vypálil Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Spisovatel Ondřej Neff má za to, že nebylo zcela spravedlivé kritizovat EU, že v koronavirové krizi v podstatě nic nepředvedla, protože v oblasti zdravotnictví nemá takřka žádné kompetence. Přidal však jedno „ale“.

Nicméně neukázala ani špetku nějaké iniciativy. Kompetence buď máte, získáte, nebo si je vydobudete. Kritika se dá dnes vykoupit s letní slevou, je ale fakt, že iniciativa nebyla, a teď je,“ konstatoval Neff na Neviditelném psu.

Považoval by za skvělé, kdyby se Evropské komisi podařil záměr nakoupit na 300 milionů dávek vakcíny proti koronaviru, a tedy by nemusel sledovat to, že se budou jednotlivé členské státy předhánět ve snaze nakoupit jako první a vyfouknout tak vakcínu dalším členům unie. Tak by to v solidárním společenství fungovat nemělo.

Pokud jde o vakcínu, Neff by přál úspěch ruským vědcům. Alespoň by si pak Rusové nemuseli nic dokazovat ukazováním svalů dalším státům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

10:41 Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

Včera měl v Praze ministr zahraničních věcí USA napilno, když se setkal s premiérem Andrejem Babišem…