EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku

24. 7. 2012 13:13

Nový pavilon chirurgických oborů vyroste v areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku. Do pětipatrového objektu budou přestěhována a nově vybavena oddělení chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Předpokládané náklady jsou ve výši 526 milionů korun.

EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentky lékařské fakulty
reklama

Nový pavilon frýdecko-místecké nemocnice má být hotový v roce 2015. Vznikne zde 107 nových lůžek a 10 ambulancí. Zajímavostí bude také heliport záchranné služby na střeše objektu. Mezi nově pořizovaným vybavením je plánováno například CT s tlakovým injektorem, rentgeny a ultrazvuky, anesteziologické a další přístroje v celkové hodnotě. Pavilon se buduje náhradou za starý pavilon, zmíněná oddělení jsou nyní provizorně umístěna v jiných pavilonech nemocnice.

Havířovská nemocnice je spádovým pracovištěm východní části Moravskoslezského kraje v léčbě infekčních chorob. Je rovněž součástí páteřní infrastruktury pandemických situací v kraji. Po rekonstrukci bude infekční pavilon nemocnice vybaven například přetlakovou izolační komorou, elektronicky ovladatelnými lůžky pro intenzivní péči, vyšetřovacími lehátky a desítkami dalších přístrojů a zařízení.

„Jako zodpovědný investor jsme si nechali vypracovat externí odborné posudky na pořizované vybavení, aby odpovídalo obvyklým cenám. Evropská dotace přes půl miliardy korun na nový pavilon ve Frýdku-Místku a rekonstrukci pavilonu v Havířově je tak účelným vkladem do lidského zdraví a dobré kondice lidí v našem kraji,“ řekl David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Sventek připomíná také dříve podpořené projekty vybavení Městské nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava a sedmi krajských nemocnic. 

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 679 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací 15 miliard korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…