Epidemie? Jsme v háji, zaznělo na jednání ve sněmovně. A občanům už se to prý musí říci natvrdo

06.02.2021 7:47

Poslanec a bývalý hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (nestr. za ČSSD) na středečním jednání zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny popsal bez příkras stav epidemické situace v Česku: „Jsme v háji.“ Vzhledem k tomu, že zlepšení koronavirových čísel je v nedohlednu, vadí mu velmi, že Češi nedodržují opatření, uvedl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

Epidemie? Jsme v háji, zaznělo na jednání ve sněmovně. A občanům už se to prý musí říci natvrdo
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Václav Klaus a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek
reklama

„Češi si myslí, že to celé není pravda, že nemáme problém,“ říká poslanec Běhounek, že občané neberou epidemicky stav vážně. „My si prostě ze všeho děláme srandu. Když je to příliš závažné, tak to dopadne takhle,“ dodává v obavách, že to může kvůli tomu dopadnout špatně.

Ve čtvrtek na špatnou epidemickou situaci upozorňoval i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Lidé tomu zase nevěří a myslí si, že mu jde jen o prodloužení nouzového stavu,“ dodává lékař Běhounek.

Sám tak potvrzuje svá slova, jimiž žádal zdravotnický výbor Poslanecké sněmovny, aby lidem bylo popravdě a v úplnosti sdělováno a vysvětlováno, jak se věci skutečně mají. „My prostě švejkujeme a čekáme, že nás zachrání vakcína. Vakcína nás zachrání v létě; takže řekněme veřejnosti, že jsme v háji a že to tady s náma v tvrdým stavu bude minimálně do června. Žádný pořádný dovolený, nic takovýho,“ apeloval exhejtman na své kolegy.

Na poznámku, zda oznámení, že „jsme v háji“ má nějakou vypovídající hodnotu, uvedl: „Vy říkáte, že vláda nekomunikuje... a když pak někdo něco pravdivě řekne, že budeme v ještě větším háji, tak se pak zase ptáte na tohle. Tak pak už nevím, co byste vy a média chtěli slyšet.“

Pokud by se to lidem podalo takto jadrně, věří Běhounek, že třeba z třiceti procent lidí, kteří nedodržují opatření, si ještě dvacet procent uvědomí, že by měli postupovat rozumněji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…