Erdoganův zločin: VIDEO, které nikdo nechce ukázat. Vražda, která otřásla světem

14.10.2019 13:15

Video, které nikdo nemá odvahu sdílet, tak často o osmnáctisekundovém videu, které je k dohledání na Twitteru, hovoří někteří čeští uživatelé Facebooku. Syrští povstalci ze Syrské národní armády bojující na straně Turků zabili nejméně devět civilistů, včetně přední kurdské političky Hevrin Khalafové a jejího řidiče. Khalafová byla generální tajemnicí strany Budoucí Sýrie. Předmětné video nabízí Parlamentní listy v dolní části článku.

Erdoganův zločin: VIDEO, které nikdo nechce ukázat. Vražda, která otřásla světem
Foto: repro Facebook
Popisek: Zavražděná kurská politička Hevrin Khalaf

Facebookem a Twitterem se šíří narážky na šokující video. Ve videu je vidět zavražděná kurdská politička Hevrin Khalafová ze strany Budoucí Sýrie. „Video s mrtvou kurdskou političkou je normálně k dohledání, ale nebudu ho sem sdílet. Viděla jsem ho, ale nechci ho sem dávat, protože je tam celá od prachu a Turek na ní stojí svou nohou. Stojí na ženské mrtvole.

Anketa

Stal se Karel Gott slavným ,,z rozhodnutí strany a vlády", jak tvrdí Jaroslav Hutka?

6%
94%
hlasovalo: 20638 lidí

Tohle dělali podle mě naposledy Vikingové v roce 605, a ještě to dělal chlap chlapovi, když třeba dobyl jeho království; ne, když spoutal političku, znásilnil ji a pak ji ukamenoval.

Kurdské ženy si zaslouží jinou oslavu, třeba tuhle pěknou fotku. Na nich je zrovna vidět, jak je Evropa trapná a bezzubá. Jsme nejslabší světový hráč, vede nás banda přiteplenejch panáků, který jen mávají papírama na summitech. Kdyby Turek chtěl a vlítl do Evropy, obsadí nás všechny do dvou týdnů,“ napsala na Facebooku Barbora Koukalová, editorka Expres.cz.

Fotogalerie: - Kurdské ženy a dívky

Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky
Kurdské ženy a dívky

Zmínil se o tom však i poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek, ten napsal, že ona a zajatci s civilisty nebyli popraveni, avšak byli surově zavražděni. Celý status zněl: „Kurdská politička, zajatci a civilisté nebyli popraveni. Byli surově zavražděni a mezinárodní společenství k tomu nesmí mlčet. Ani NATO nesmí zavírat oči před mezinárodní agresí a zločiny své členské země. Očekávám v této věci aktivitu vlády ČR.“

Zvláštní americký vyslanec u mezinárodní koalice bojující proti Islámskému státu (IS) Brett McGurk byl v sobotu pobouřen zprávami, že Khalafová byla zabita. McGurk její smrt označil za válečný zločin. Celý tweet zněl: „Tureckým státem podporovaná média vítají ‚úspěšnou operaci‘, která ‚neutralizuje‘ 35letou neozbrojenou ženu, která pracovala na spojení Arabů, křesťanů, Kurdů v severovýchodní Sýrii. Paní Hevrin Khalefová byla údajně vytažena z vozidla a zastřelena. To je válečný zločin.“ 

 

 

Anketa

Patří Zdeněk Bakala za mříže?

98%
2%
hlasovalo: 27236 lidí

Samotné video je k dohledání například na Twitteru u uživatele ITCT, což je protiteroristický think tank.

ITCT video okomentoval slovy: „Podle místních zpráv byla spoluzakladatelka strany Budoucí Sýrie Hervin Khalefová zabita na stejné silnici spolu se svým řidičem. Následující záběry ukazují její vozidlo obklopené bojovníky podporovanými Tureckem,“ kdy tímto tweetem reagoval na video, které ukazovalo islamistické bojovníky, kteří na dálnici M4, kde byla právě zabita i Chalafová, popravovali lidi.

 

 

Z českého prostředí událost okomentovala ještě například Eva Svobodová. Na Facebook napsala: „Žoldáci najatí Tureckem provedli výpad na silnici M4 na severu Sýrie a zastavili auto kurdské političky Hevrin Khalefové. Její strážce a řidiče postříleli a tuto krásnou 35letou vzdělanou ženu znásilnili a pak ukamenovali k smrti. A ještě se u toho ta prasata natáčela. To video je tak strašný, že nemám odvahu je zde sdílet. Takovýchto žoldáků, ze Sýrie i Turecka, si Turecko najalo na tuhle operaci v Sýrii celkem 12 000. Mnozí z nich jsou islamistické skupiny.

Turecká státní média to oslavovala jako úspěšnou neutralizaci. Hevrin bojovala za práva žen a za to, aby všichni žili v Sýrii v míru. Byla místopředsedkyní Future Party. Čest její památce.

Toto je válečný zločin, za nějž je odpovědné Turecko.

Převzato od Markéta Kutilová.“

Fotogalerie: - Kurdská tryzna v Bruselu

Kurdové z celého světa uspořádali v Bruselu nedale...
Írán při ní byl nazýván největším z teroristů
Zúčastnilo se přes tisíc Kurdů, což budilo údiv
Přišel generální tajemník Demokratické strany írán...
Z kurdské vlajky svítí sluníčko
Jeden z kurdských aktivistů z Paříže

Video je též možné nalézt na na Twitteru obraného analytika Babaka Taghvaee, který napsal:

„Šokující: Obdržel jsem toto video od SDF official. Bylo mi řečeno, že to je generální tajemnice strany Syrská budoucnost Hervin Khalaf po tom, co byla ukamenovaná k smrti tureckými džihádisty poblíž Hasakah během operace mírové jaro. Později byla sťata.“

 

Dále je video například na Twitteru Mr_Alshammeri, ten video popsal slovy:

„Rád bych věděl, jestli mainstreamová média pokryjí atentát na Hervin Khalaf, 35 letou kurdskou političku, chladnokrevnými hrdlořezy Erdogana. Nebyla součástí PKK. Reprezentovala Stranu budoucí Sýrie.“

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tle
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

14:14 „Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

Blíží se krajské a senátní volby. Ale ještě před nimi by se měla ve sněmovně řešit petice zasazující…