Erik Best napsal o "drzém" Kalouskovi. Je prý akcionářem této firmy, která obchoduje se státem

04.02.2015 15:12

Nad včerejší tiskovou konferencí TOP 09 se na svém webu Fsfinalword.cz zamýšlí americký novinář dlouhodobě žijící v ČR Erik Best. Podle jeho názoru se o Miroslavu Kalouskovi dá říct spousta ošklivých věcí, ale jedno se mu musí nechat. „Je to kus mazaného rošťáka. Kdo jiný by měl tu drzost po deseti letech porcování medvěda a lupu v roli rozpočtového cara označit Sobotkův kabinet za přeborníka v udělování cinknutých zakázek?“ píše Best v úvodu svého zamyšlení.

Erik Best napsal o "drzém" Kalouskovi. Je prý akcionářem této firmy, která obchoduje se státem
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář
reklama

Pozastavuje se nad tvrzením TOP 09, že žádná česká vláda nerozdělila tolik veřejných zakázek bez výběrového řízení. Kalousek toto tvrzení podpořil tím, že vládě vmetl do tváře její slib prosadit návrhy Rekonstrukce státu. Současně Sobotkův kabinet obvinil z pokrytectví.

„Kalousek je samozřejmě také pokrytec, jen má tentokrát náhodou úplnou pravdu,“ podotýká Best s tím, že vláda by skutečně měla přestat udělovat tolik zakázek bez řádných výběrových řízení.

Například s firmou Kapsch ČR by už stát bez výběrového řízení neměl uzavírat žádnou další smlouvu na výběr mýtného. „A pokud to rozčílí její akcionáře (jedním z nichž je prý jistý Miroslav Kalousek), takový je zkrátka život,“ uzavírá Erik Best své zamyšlení.

  • Celý text Erika Besta najdete ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…