Euro? Seberou nám naše rezervy, oznámil lídr Vít Jedlička. O EU zaznělo víc

21.05.2019 14:35

Vít Jedlička, kandidát uskupení Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení, a předseda Strany nezávislosti ČR František Matějka byli hosty předvolební debaty Regionální televize na téma Koruna, nebo euro.

Euro? Seberou nám naše rezervy, oznámil lídr Vít Jedlička. O EU zaznělo víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Liberlandu Vít Jedlička se sklenicí piva Liberbeer
reklama

„Ne, Česká republika by neměla zavádět euro,“ shodli se Jedlička i Matějka. „Je tam spousta skrytých věcí, o kterých Češi nemluví. Je tam ztráta devizových rezerv, které jsou dnes ohromné, je to vážné ohrožení. Devizové rezervy by přešly pod správu ECB, je to takový náš národní polštář, který jsme nahromadili. Je to to gró, proč si korunu ponechat, neboť by to jinak  přešlo pod správu Bruselu, a to my nechceme,“ sdělil poté Jedlička. 

Anketa

Je dobře, že Babišova vláda přidává důchodcům a dětem?

hlasovalo: 7173 lidí

„Určitě to pro nás není ten hlavní důvod. Nám jde o něco, co je podstatně důležitější, a to je otázka principu národní suverenity. Chcete-li mít vlastní nezávislý stát, tak si jej musíte umět bránit. Pro nás je nesmírně důležité uchovat korunu jako národní měnu právě proto, že to je jeden ze symbolů vlastního státu,“ dodal Matějka.

„Myslím si, že jen sebevražedný ekonom může doporučovat přijetí eura,“ sdělil dále Jedlička. „Chápu, že lidé jako je Švejnar, jako je Sedláček, hájí euro, protože to je globalizovaný nástroj na ovládnutí lidí, a to oni ze své pozice, ať už pracovali, kde pracovali, v zásadě hájí jako správnou cestu. Euro je ryze politický projekt a projekt bank, tak si všimněte, že euro nahrazuje silové válečné prostředky, je to způsob, jak obsadit území. Je to způsob, jak zrušit suverenitu a nezávislost jednotlivých států, je to způsob, jak ovládat lidi v konkrétních státech. Je to způsob, jak přerozdělovat bohatství vytvořené v jednotlivých aglomeracích v Evropě,“ podotkl dále Matějka.

Matějka se pak vyjádřil i k odporu Čechů vůči euru. „My jsme se vstupem do Evropské unie zavázali přijmout euro. Všechny tanečky jsou falešnou hrou,“ podotkl Matějka. „Jediná naděje, jak zachovat českou korunu v České republice, je vystoupení z Evropské unie,“ míní Matějka, že Unie není zreformovatelná, jak slibuje Jedlička.

Jedlička však uvedl, že není reálné, aby Česko opravdu Evropskou unii opustilo dříve než za pět let. „To musí uzrát,“ sdělil Jedlička. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

18:52 Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

Známý datový vědec a odborník na prokrastinaci Petr Ludwig si v rozhovoru na DVTV všiml, že dva léka…