Euro: Z McDonaldu do představenstva významné pražské firmy, a to na přání primátorky

14.07.2015 14:27

Týdeník EURO upozornil na zajímavou personální událost. Týká se zaměstnankyně legendární značkové restaurace McDonald's Ivany Prosecké. Ta se totiž na přání pražské primátorky Adriany Krnáčové stala členkou představenstva Kongresového centra v Praze.

Euro: Z McDonaldu do představenstva významné pražské firmy, a to na přání primátorky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová
reklama

„To Ivana Prosecká, bývalá finanční ředitelka Wrigley, TNT, Johnson & Johnson a McDonald's, měla podle plánů usednout ve statutárních orgánech hned několika pražských společností. Nakonec se stala "jen" členkou představenstva Kongresového centra Praha," uvádí EURO. Podle magazínu totiž většina personálních zájmů primátorky neprojde přes šéfku ANO v metropoli Radmilu Kleslovou.

ParlamentníListy.cz ovšem nalezly ještě jedno zajímavé jméno, které se v Kongresovém centru, respektive jeho řídících orgánech nachází. Je jím Eliška Kaplický Fuchsová, členka dozorčí rady. Pražská zastupitelka má rovněž hned několik souběžných funkcí, jimiž se pyšní na oficiálním webu Praha.eu. Namátkou: Komise Rady hl.m. Prahy místopisná, Komise Rady hl.m. Prahy pro kultivaci Václavského náměstí, Komise Rady HMP pro koordinaci neinvestičních aktivit na veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace či Komise Rady hl. m. Prahy pro čestné občanství hl. m. Prahy a ceny hl. m. Prahy. Krom toho je ještě ve dvou výborech.

Podle našich zjištění má jak Kaplická, tak Prosecká ke Krnáčové velmi blízko. Do party, která se kloní spíše proti Radmile Kleslové, se na magistrátu podle námi oslovených zastupitelů počítá ještě Patrik Nacher (ANO).    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…