Europoslanec Mach se děsí: Dienstbier šlape po demokracii

29.06.2014 10:28

Díky vládě a ministrovi pro lidská práva Jiřím Dienstbierovi skončí svobodné volby v podobě, jak jsme je znali v posledním čtvrt století. Petr Mach varuje, že zavedením povinných kvót pro ženy na kandidátních listinách v politických stranách bude v zásadě omezena rovnost před zákonem, což je z hlediska ústavy zásadní problém.

Europoslanec Mach se děsí: Dienstbier šlape po demokracii
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach

„Vláda plánuje velký zásah do volebního zákona. Svobodné volby, tak jak je známe, končí. V příštích volbách do sněmovny budou muset politické strany dodržovat na kandidátních listinách povinné kvóty pro ženy. Dokonce se kvůli tomu bude měnit Ústava, která nám nyní garantuje rovný přístup ke kandidatuře bez ohledu na pohlaví. A bohužel to není vtip, varuje v komentáři uveřejněném na svých stránkách předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

Něco takového by se podle autora nemělo Dienstbierovi dovolit, protože kvótami prakticky ničí demokracii. Mach připomíná, že to nejsou jediné kvóty, které intenzivně prosazuje ministr Sobotkovi vlády. Dienstbier by rád viděl, kdyby při přijímání na vysokou školu a úřady měli mít přednost Romové.

Mach zdůrazňuje, že má velkou úctu k ženám a nevidí důvod je dehonestovat kvótami. Schopné ženy se totiž dokážou prosadit i bez nich, o čemž svědčí např. politická dráha bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …