Europoslanec Ransdorf se drsně opřel do Menzela za jeho slova o buranství. Ptá se: Proč je tak zahořklý?

29.12.2013 22:45

Europoslanec Miloslav Ransodrf (KSČM) zkritizoval režiséra Jiřího Menzela za jeho slova o českém buranství. Tento prý neblahý český rys podle jeho názoru symbolizuje prezident Miloš Zeman a jeho opakem je jeho protikandidát z volby Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Europoslanec Ransdorf se drsně opřel do Menzela za jeho slova o buranství. Ptá se: Proč je tak zahořklý?
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Ransdorf oponuje, že právě Menzelovy úspěšné filmy stavěly na „obyčejném člověku“, chcete-li buranovi a on sám české rovnostářství, stejně jako ono „plebejství“, považuje za přínosnou hodnotu. Menzelova slova přičítá na vrub režisérova stáří.

„Toto sdělení národem uznávaného režiséra mne uvedlo do velkých rozpaků. Co Jiřího Menzela postihlo, že je tak zatrpklý, zahořklý a nesnášenlivý? Osobně si myslím, že jeho intelekt a povahu pozměnilo přirozené stárnutí. Jinak by těžko mohl směšovat plebejství a buranství. Bohužel, proti věku není léku,“ míní komunista.

Celý europoslancův text ZDE.

Dodává k tomu, že Menzelovy filmy stavěly na díle Bohumila Hrabala, což byl veskrze lidový autor, který věřil v sílu lidského ducha. Podobně se na českého člověka dívá i komunistický europoslanec a české „plebejství“ oceňuje jako přednost. A když už „buranství“ poměřujeme volbou prezidenta, bylo by podle Ransdorfa na místě připomenout, že řada lidí Zemana volila jako menší zlo. Platí to prý i o Ransdorfovi samém.

Faktem zůstává, že slavný český režisér je tvůrcem úspěšných snímků a kvalitu jeho dílům nelze upřít. Přesto komunistický politik závěrem klade otázku po vzoru hrdiny ze Skřivánků na niti. Kam se nám ztratila pravda?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

14:40 Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

Ministr Jozef Síkela dal velkým průmyslovým koncernům nečekanou radu: Pro účely zastropování cen ene…