Europoslanec Ransdorf znovu zabránil exekuční dražbě svého bytu

27.11.2013 15:18

Europoslanec Miloslav Ransdorf mohl kvůli svým dluhům přijít o byt v Praze v Záběhlicích. Na poslední chvíli se mu ovšem podařilo odvrátit dražbu, která měla proběhnout ve čtvrtek. Podle zjištění serveru iDnes.cz exekutorka Ivana Pýchová souhlasila s tím, že Ransdorf byt prodá sám za tržní cenu.

Europoslanec Ransdorf znovu zabránil exekuční dražbě svého bytu
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

Věřitelem Miloslava Ransdorfa je spořitelní družstvo Unibon, které je nyní v likvidaci. Exekutorka souhlasila se zrušením dražby, protože Ransdorf tvrdí, že sehnal na byt kupce. Ten bude byt splácet díky hypotéce.

Kupní smlouva na nemovitost se právě podepisuje

Ransdorf tak bude moci splatit část svého dluhu Unibonu, kterému celkově dluží 3 miliony a necelých 39 tisíc korun.

"Kupní smlouva na nemovitost by se měla podepisovat někdy teď s tím, že je to kryté hypotečním úvěrem. Jeho schválení mi banka v úterý potvrdila," uvedla Pýchová pro iDnes.cz. Peníze podle ní banka převede rovnou na účet exekutorského úřadu.

Žádná ze stran nechce prozradit, kdo je kupcem Ransdorfova bytu. Server iDnes.cz zjistil, že europoslanec z KSČM prodává svou nemovitost za zhruba 2,5 milionu korun. Pro účely exekuce znalci byt ohodnotili na 2,3 milionu a vyvolávací cena v dražbě měla být 1,5 milionu.

Zbytek dluhu bude Ransdorf splácet

Ransdorf sice díky prodeji splatí část dluhu, zbytek ale bude doplácet pomocí splátek. Dluh ale zatím není uzavřen, exekutorka totiž čeká na peníze z hypotečního úvěru. Pokud nedorazí, bude dražba bytu znovu nařízena.

Politikovi se podařilo odvrátit dražbu bytu v Záběhlicích a rodinného domu v Libuši už letos v červnu. I tehdy sehnal na poslední chvíli peníze a platil část dluhu. Záběhlický byt šel ale po čase znovu do dražby kvůli zbývajícímu dluhu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…