Europoslankyně od Le Penové nepotěší fanoušky očkování. Vůbec

6.11.2021 6:03 odp. | Kauza

Milion podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu dovedlo francouzskou poslankyni Evropského parlamentu Virginii Joronovou k návrhu na vznik „Evropského fondu pro odškodnění obětí očkování proti onemocnění covid-19“. Za vedlejší účinky vakcín včetně úmrtí má podle ní platit EU, která vakcíny nakoupila. Informuje o tom server Echo24.cz.

Europoslankyně od Le Penové nepotěší fanoušky očkování. Vůbec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Joronová ve svém návrhu na odškodnění zmiňuje konkrétní počty. Očkování proti covidu si podle ní v rámci EU vyžádalo přibližně pět tisíc obětí a s nežádoucími účinky se potkal zhruba milion lidí. Evropská léková agentura uvádí, že se zatím jedná pouze o nahlášená podezření vedlejších účinků.

Původní zdroj ZDE

Zřízení fondu Joronová žádá i kvůli úmrtím, která měla souvislost s očkováním proti covidu. Jako další důvod ke zřízení fondu uvádí i to, že o kupních smlouvách jednala Evropská komise a nepřála si, aby farmaceutické laboratoře nesly odpovědnost.

Návrh usnesení francouzské europoslankyně ze strany Marine Le Penové byl zveřejněn 23. září. Ta nyní vyčkává, zda bude její návrh usnesení schválen a následně předložen Evropské komisi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaviárové tousty... Fotografie premiéra Fialy, u které padají slova o revoluci

14:04 Kaviárové tousty... Fotografie premiéra Fialy, u které padají slova o revoluci

V pátek proběhlo zahájení českého předsednictví EU v Litomyšli, kde premiér Petr Fiala hostil Ursulu…