Podle novinářky Harriet Alexander patří k nejhlasitějším podporovatelům přitvrzení sankcí britský premiér David Cameron. Tento fakt zdůvodňuje tím, že Velká Británie není obchodně natolik provázána s Ruskem jako např. Francie, Itálie či Německo. „Ruské trhy tvoří pouze 2,5 % z celkého britského exportu. Také proto si může Cameron dovolit horovat pro další sankce nejvíce ze všech lídrů EU. Přesto se sankce dotknou i Velké Británie, a to především v oblasti finančnictví, protože na londýnské burze obchodují největší ruské společnosti, které v hlavním městě často také sídlí," píše Alexander.
„Německo odebírá z Ruska třetinu své nafty a benzínu a jeho export tvoří téměř třetinu exportu Evropské unie do Ruska. Zdejší podnikatelská lobby proto další uvažované sankce hlasitě kritizuje. Německo rovněž patří k největším investorům v Rusku, což obnáší v číslech 13 miliard liber,“ mapuje Alexander situaci v Německu a dodává, že podle šéfa Výboru pro ekonomické vztahy ve východní Evropě Exkharda Cordese by další sankce mohly ohrozit až 25 000 pracovních míst v Německu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro