Evropský parlament chce se státy EU dojednat navýšení rozpočtu o čtyři miliardy eur. Kvůli uprchlíkům

29.10.2016 17:04 | Zprávy
autor: vam

Evropský parlament požaduje navýšit unijní rozpočet na příští rok o 4,1 miliardy eur oproti tomu, co navrhovala Evropská komise. Větší část peněz požadovaných Evropským parlamentem má jít na podporu afrických a arabských zemí kolem Středozemního moře, kde jsou uprchlické tábory, nebo které jsou tranzitními zeměmi migrace či státy, odkud míří do EU významné množství přistěhovalců. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Evropský parlament chce se státy EU dojednat navýšení rozpočtu o čtyři miliardy eur. Kvůli uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

List píše, že oproti návrhu Evropské komise chtějí europoslanci v rozpočtu schváleném na zasedání parlamentu, proběhlém tento týden, zvýšení na 160,7 miliardy eur. Tedy o 4,1 miliardy eur (asi 110 miliard korun) víc, než kolik je návrh bruselské komise. O tom, zda to tak zůstane, se teď bude mezi Evropským parlamentem a členskými státy EU několik týdnů vyjednávat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…