Existují pochyby o původu církevního majetku, tvrdí šéf poslanců KSČM

24.06.2012 8:26

Poslanci KSČM společně s ČSSD blokovali ve sněmovně projednání církevních restitucí. Místopředseda KSČM Pavel Kováčik v rozhovoru pro Haló noviny uvedl, že přijetí zákona chce jeho strana co nejvíce oddálit.

Existují pochyby o původu církevního majetku, tvrdí šéf poslanců KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik
reklama

Tento krok zdůvodnil konstatováním, že o původu církevního majetku panují pochyby. "Nevadilo by nám, kdyby církev obdržela to, co jí patří. Ale je tu pochybnost, jakým způsobem k majetku církev přišla. Mnohý měla jen propůjčený k užívání. To jsou závažné věci," řekl politik.

 Za ještě důležitější pokládá místopředseda KSČM to, že není k dispozici výčet majetku a za podivné pokládá i metody ocenění. "Podle nás církev dostává víc, než by jí náleželo," tvrdí Kováčik v rozhovoru.

Hlasování po jménech

Zároveň přiznává, že ČSSD a KSČM se zřejmě nepodaří zabránit přijetí restitucí. "Ale chceme, aby občané viděli, co se tu děje a kdo u toho je. Proto navrhujeme, aby konečné hlasování bylo po jménech," prohlásil Kováčik.

Předlohu zákona zřejmě sněmovně vrátí Senát. Politik ale nevyloučil, že návrh sněmovně poté vrátí prezident Klaus. "Neztrácíme naději, že se alespoň v někom probudí kus zdravého rozumu. Na to je třeba čas," řekl šéf komunistických poslanců.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…