Expert na osobní rozvoj: To, co EU tvrdí, nemůže splnit. A v Rusku je to takto

27.03.2015 21:16

Pavel Vosoba je firemní poradce. V pátečním Hyde parku České televize popsal, co je dnes zásadním problémem v Česku. Zmínil přitom i politiku, přičemž jeho slova rozhodně nepotěší především představitele levicových stran. Zkritizoval ale také Evropskou unii, velké nadnárodní společnosti a přiblížil svou zkušenost s Ruskem. Některé věci si prý v Česku ani neumíme představit.

Expert na osobní rozvoj: To, co EU tvrdí, nemůže splnit. A v Rusku je to takto
Foto: ČT
Popisek: Firmení poradce Pavel Vosoba v Hyde Parku ČT

Hned v úvodu poznamenal, že v nejbližších letech bude zajímavé sledovat obměny v řadě českých firem, které mají starší vedení. Problém je podle jeho názoru v tom, že si ve společnosti nevychováváme lídry, kteří by klidně šli i proti většinovému názoru. "Dnes najdete řadu průměrných lidí, ale nenajdete téměř nikoho, kdo by šel proti proudu a zkoušel měnit firmu či společnost. Rebelství přitom v první řadě znamená, že si stojíte za svým," prohlásil host.

Současná česká společnost je prý velmi zprůměrovaná

Lidé by se měli vymaňovat ze šablon, do kterých se je snaží vtlačit rodina či škola. Rozhodující je uvědomit si, co skutečně chci. "Někdy vám to dojde ve čtyřiceti, někdy i v padesáti. Jen málokomu to dojde už ve třiceti. Už třicátníci si přitom kladou otázku, zda je vůbec dobře to, co dělají. Mají už určitý příjem, ale nejsou si jistí, jestli se cítí dobře. Dnes se ukazuje, že umíme téměř všechno, ale vlastně téměř nic neumíme pořadně," posteskl si host s tím, že často upadáme do osobního pasivního módu.

V Česku se prý s frustrací potýkají lidé mezi čtyřiceti a padesáti letech a v Rusku je to prý ještě o deset let dřív. Lidi přitom omezují i úvahy o zajištění rodiny. Problém je i v samotných firmách, které jsou po pětadvaceti letech unavené. Manažeři se stávají udržovateli firem v chodu, plnění firemních plánů a tak podobně. Ale za pět až deset let doroste nová generace, která bude chtít věci měnit.

Současná česká společnost je prý velmi zprůměrovaná a lidem často trvá, než si to uvědomují. "Nebojte se smát a radovat na plné pecky," nabádal Vosoba diváky, i tím se vymaní z průměru. Češi prý nemají problém s kritickým myšlením, ale spíše s prosazením kritického názoru, k němuž dospěli.

Čím víc jdete doleva, tím méně záleží na jednotlivci. Ale...

Na situaci v Česku má prý vliv i politická situace. "Politicky, čím jdete víc nalevo, tak tím menší zájem je, aby se lidé chovali individuálně. Ale je to složité říct, protože se někdy levice chová jako pravice a naopak," konstatoval Vosoba. I mezi politiky vynikají prý tak tři osobnosti, ostatní se chovají více "stádně".

Problém nastává také tehdy, když pracujeme pro příliš velkou korporaci, v níž se chováme zpohodlněle. "Velké nadnárodní firmy jsou uvnitř socialistické. Je tam takový ten klasický komunistický přístup, že ti nahoře se mají dobře a s těmi dole zacházíte tak, abyste se měli ještě líp," popsal situaci host.

Zásadní roli ve státě by měly hrát střední vrstvy, protože často vzešly z nižších vrstev, kam už se vrátit nechtějí a snaží se dostat výš. V Česku je takových lidí zatím dost. Ale pokud se někdo vypracuje až do pozici oligarchy, tak to zatím nebylo ani tak poctivou prací, jako spíše využitím nějaké chyby v systému.

Obří byrokracie v Rusku. To si u nás ani neumí lidé představit

V Rusku prý narostla byrokratizace a centralizace, když se ekonomika dostala do krize. Jakákoli centralizace ale vede k přerozdělování a tím i k pasivitě, lidé totiž často vystačí s tím, že čekají, co dostanou. Jednoznačně jsem zastáncem decentralizace, a to jak na úrovni EU, tak na úrovni Česka. "Každé přerozdělování je podle mě špatné," konstatoval. To, že EU nemůže fungovat tak, jak sama hlásá, je patrné už na rozdílech mezi Čechy a Slováky. Slováci se prý častěji spoléhají na osobní vazby, zatímco v Česku je třeba klást na stůl stále nové a nové argumenty. "Byznys ale často stojí právě na vztazích," pokračoval v rozvíjení tématu Vosoba. Nese to ale s sebou také to, že na Slovensku hrají oligarchové podstatně větší roli než v Česku.

"V minulosti jsme nastavili systémy ve firmách, ale zapomněli jsme na lidi, lidé jsou demotivovaní a pasivní," uvedl také Vosoba s tím, že motivovat lidi může jen člověk, který je sám něčím vnitřně motivovaný. Základním pilířem je umění nadchnout své zaměstnance pro svou vizi. "Vize není většinový názor, není to pokračování současnosti. Vize většinou znamená velkou změnu," upozornil také host.

V Rusku se prý k sobě lidé chovají přímočařeji. "Šéfové tam musí ukázat, že jsou to osobnosti, jinak je roztrhají. Ve firmách je ale dnes velmi silná byrokracie, a to dokonce mnohonásobně silnější než u nás, to si ani zdejší firmy nedokážou představit," popsal své vidění ruské firemní kultury Vosoba na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti okamžitě po volbách zřídí nový úřad. Teda ne. Zřídí Útvar. A ten vyhází úředníky na úřadu

11:17 Piráti okamžitě po volbách zřídí nový úřad. Teda ne. Zřídí Útvar. A ten vyhází úředníky na úřadu

Internet se zasmál. Alespoň pár stovek těch, kteří si přečetli aktuální status Jakuba Michálka o plá…