Exposlanec Janeček založil frakci v ODS. Chci straně pomoci, tvrdí

08.02.2013 19:52

Předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček zakládá uvnitř strany frakci, která by podle něj měla zlepšit komunikaci ve straně. Janeček ČTK řekl, že tím chce pomoct straně vrátit její pravicový obraz a zlepšit volební výsledky. Někteří členové ODS v Praze 11 se od Janečkovy iniciativy distancují, podle nich vznik frakce stranu oslabí. Vyjádření vedení ODS ČTK zjišťuje.

Exposlanec Janeček založil frakci v ODS. Chci straně pomoci, tvrdí
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

 Oznámení o založení frakce rozeslal dnes Janeček na oblastní sekretariáty ODS. Tvrdí, že se mu hlásí členové z celé republiky.

Janeček ČTK řekl, že se jedná o jeho soukromou iniciativu. "Chci ODS pomoct, nejedná se o štěpení strany. Je to pokus o vytvoření komunikačního nástroje uvnitř ODS," řekl ČTK Janeček. Frakce by se měla opírat o takzvané poděbradské artikule, které strana přijala v roce 1998 a které jsou jedním ze základních programových dokumentů ODS. "Ve světě je běžné, že se uvnitř stran tvoří frakce, které pak předsedovi tlumočí svůj názor. Budeme ale respektovat názor většiny," poznamenal Janeček. Podle něj by si tak straníci mohli odlišné názory vyříkat uvnitř a nemuseli by je říkat do médií.

Mnozí spolustraníci se od jeho kroku distancují

Někteří členové ODS v Praze 11 se ale od Janečkovy iniciativy distancují, podle nich o tom oblastní sdružení nikdy nejednalo. "Vznik různých frakcí a podobných uskupení uvnitř strany ji neposílí, proto s nimi nelze souhlasit. ODS Praha 11 mnohokrát prokázala, že její snahou a prioritou je jednotná a silná ODS a to stále trvá," uvedl místopředseda Jan Gabriel.

"Materiál je tvořen subjektivními pocity pana Jiřího Janečka a já s nimi zásadně nesouhlasím a neztotožňuji se. Bylo by velmi dobré, kdyby v současné situaci ODS vystupovala jako jednotný celek a netvořila různé pravé či nepravé frakce, které mohou stranu ve své podstatě pouze oslabit," uvedl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane Hamáčku, baví vás to ještě? Předseda ČSSD se nadechl a spustil...

17:48 Pane Hamáčku, baví vás to ještě? Předseda ČSSD se nadechl a spustil...

Moderátorka Marie Bastlová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala předsedu ČSSD Jana Ham…