Exposlankyně Klasnová, manželka Víta Bárty, promluvila o uprchlících. A prozradila, že Kalousek je jejím...

25.12.2015 21:50

Manželka Víta Bárty a někdejší poslankyně za Věci veřejné Kateřina Klasnová se i ve vánočním čase vyjádřila k migrační krizi a stavu současné české politiky. Prozradila např., jak se to má s jejím nejoblíbenějším politikem v naší zemi.

Exposlankyně Klasnová, manželka Víta Bárty, promluvila o uprchlících. A prozradila, že Kalousek je jejím...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

„Byla jsem v době studií na vysoké škole v Sýrii a vůbec nepochybuji, že mezi imigranty jsou tisíce slušných lidí, ale stačí pak jen zlomek těch neslušných a stane se neštěstí jako v Paříži. Evropská unie se musí vzpamatovat, začít pomáhat humanitárně i vojensky především v místech konfliktů, střežit vnější hranice a tvrdě trestat pašeráky a obchodníky s lidským neštěstím,“ prohlásila bývalá poslankyně v rozhovoru pro Blesk.cz.

Zatím se ale řešení nehledá, situace se stále více hrotí, neboť se lidé často přiklánějí k jednomu či druhému extrémnímu názorovému pólu na migraci. A to rozhodně není cesta k jejímu vyřešení.

Je zřejmé, že Evropa není nafukovací, a dnes k nám podle Klasnové míří tolik uprchlíků, že se o ně nedokážeme postarat. Pokud je necháme i nadále přicházet v takových počtech, nevyhnutelně se u nich dostaví frustrace. „Tito lidé, z nichž řada doufá v lepší život, budou frustrováni a od frustrace je k násilí jen krůček. Zvláště když máte k ruce ideologii, která vás utvrzuje v představě vyvoleného národa. Každé náboženství mohou fanatici zneužít, islám není výjimkou. Evropa dnes ale nemá víru, proto jsme také zranitelnější,“ doplnila dáma. Starý kontinent si proto musí hájit své tradice, aby přežil.

Pokud jde o českou politickou scénu, ještě se nenarodil žádný politik, kterého by mohla označit za svého nejoblíbenějšího. Názorově blízko má ke starostce Prahy 2 a poslankyni Janě Černochové z ODS. Černochová prý odvedla kus práce v regionální politice, za což si zaslouží respekt. Za nejneoblíbenějšího politika dlouhodobě označuje předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. „Někteří lidé ho uznávají jako obratného politika, ale obdivovat lze pouze člověka, který si obdiv zaslouží svými činy, a ne kvůli zdatnosti v disciplíně, které se věnuje téměř třicet let. Někteří si také v jeho případě pletou charisma s mimořádně negativní energií. Ale pravda je, že někteří jedinci v české politice nemají energii pro změnu žádnou,“ míní. 

Prozradila také, že ani trochu nelituje, že už nesedí ve sněmovně. Dostala by se tam po boku Tomia Okamury, a to se jí nelíbilo v roce 2013 a nelíbí se jí to ani dnes. Kdyby přece jen poslankyní byla, věnovala by se např. legislativní práci pro handicapované spoluobčany. Ti si podle Klasnové zaslouží více peněz, aby si mohli platit třeba asistenty, které nezbytně potřebují.

Celý rozhovor ZDE

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliardy za stíhačky, výstavba elektrárny, nákup benzinek. Obrovské provize! Závažně k Fialovi a okolí

22:35 Miliardy za stíhačky, výstavba elektrárny, nákup benzinek. Obrovské provize! Závažně k Fialovi a okolí

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …