Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

6. 12. 2019 6:30

Exprezident Václav Klaus v textu pro páteční MF Dnes napsal, že donedávna netušil, jak Česká televize nekriticky přebírá německou progresivistickou propagandu. Teď prý dokonce ČT přebírá i reportáže, které podle exprezidenta zavání zastíráním pravdy o tom, že právě Němci rozpoutali obě světové války.

Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

V sobotu odpoledne vysílá Česká televize pořad Focus, kde přebírá zprávy Deutsche Welle. Podle exprezidenta Václava Klause je přebírá nekriticky a se vší progresivistickou propagandou. Klause to prý hodně rozzlobilo a na sociálních sítích zjistil, že není zdaleka jediný, koho to zlobí.

„Pořad mi svou jednostrannou multikulturní neomarxistickou propagandou vyrazil dech. Považuji za skandální, že veřejnoprávní televize přebírá program v duchu nejlepších německých propagandistických tradic. Jak dlouho ještě má ČT v úmyslu uvádět tento propagandistický, manipulativní a demagogický pořad?“ citoval Klaus některé kritické komentáře ze sociálních sítí.

Jedna reportáž prý Klause zvlášť popudila. Reportáž o hledání hrobů Němců padlých ve východní Evropě za světových válek. Exprezident má za to, že Němci si mohou hledat, koho chtějí, ale Česká televize to podle něj nemusí přebírat. Zavání mu to prý přepisováním historie a zastíráním faktu, že to byli právě Němci, kdo obě světové války rozpoutal.

„Je to další, zdánlivě nevinná součást přepisování historie a vytlačování z povědomí faktu, kdo tyto války vyvolal a k jakým tragédiím vedly. Východní Evropa jsou většinou Slované a stojí za zmínku (jak ukazuje ve své nedávné knize Mauthausen, ďábel v líbezné krajině Václav Vlk st.), že Slovanů zahynulo ve 2. světové válce 27 milionů, daleko nejvíce ze všech jazykových a etnických skupin,“ zdůraznil exprezident s tím, že by tento fakt měla zdůrazňovat i Česká televize.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

19:30 Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

Rada České televize své pravidelné středeční jednání tentokrát prováděla částečně distančně. Někteří…