Exprezidentský skandál, co řeší Amerika: „Clinton je má rád mladé“

05.01.2024 10:51 | Zprávy

Odtajněny byly další dokumenty z případu žaloby Virginie Giuffreové proti spolupracovnici milionáře Jeffreyho Epsteina, Gislaine Maxwellové. Ta mu měla nezletilé dívky obstarávat. V dokumentech zaznělo i jméno bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. „Clinton je má rád mladé,“ uvedla jedna z vypovídajících. Samotná Giuffreová v dokumentu uvádí, že byla nucena poskytovat „masáže“ princi Andrewovi.

Exprezidentský skandál, co řeší Amerika: „Clinton je má rád mladé“
Foto: blacklistednews.com
Popisek: Bill Clinton

Včera večer byly zveřejněny soudní dokumenty identifikující spolupracovníky odsouzeného sexuálního delikventa Jeffeyho Epsteina. 40 dokumentů bylo zveřejněno v rámci žaloby Virginie Giuffreové proti Ghislaine Maxwellové. Maxwellová byla přitom již v prosinci 2021 odsouzená za obchodování se sexem a obstarávání nezletilých dívek pro Epsteina.

Milionář Jeffrey Epstein známý pro své kontakty s celebritami, politiky se v roce 2005 stal předmětem policejního vyšetřování v Palm Beach na Floridě poté, co byl obviněn, že platil 14leté dívce za sex. V roce 2006 byl zatčen a následně odsouzen. Zemřel v Metropolitním nápravném středisku v New Yorku, kde čekal na federální soud za obchodování se sexem v roce 2019. Jeho smrt byla označená za sebevraždu.

Odtajněné dokumenty jsou součástí žaloby, kterou v roce 2015 podala na Maxwellovou jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová, která je jednou z mnoha žen, kterou Epstein zneužíval ve svých domech na Floridě a na amerických Panenských ostrovech a v Novém Mexiku.

Giuffreová uvedla, že v létě, kdy jí bylo 17 let, byla vylákána z práce lázeňské asistentky v Trumpově klubu Mar-a-Lago, aby se stala Epsteinovou masérkou. Tato práce nicméně zahrnovala provádění sexuálních aktů.

Mezi odtajněnými jmény, jež v soudní síni zazněla, je například princ Andrew, Bill Clinton, Michael Jackson nebo David Copperfield. Uvedení jména nicméně neznamená, že uvedený spolupracovník je obviněn z protiprávního jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Sankce proti Rusku

Vy opravdu vidíte v sankcích nějaký přínos proto, aby Putin válku ukončil? Já upřímně nevidím žádný. Určitě lepší něco než nic, ale myslíte, že sankce válku ukončí? Kdyby tomu tak bylo, už by přeci skončila nebo ne? A co přesně myslíte těmi bezpečnostními zárukami, které bychom měli poskytnout Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mez USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu S…