Exsenátor Valenta ve varu: Migranti si snad myslí, že jim tu budou lítat pečení holubi do úst

16.01.2021 13:42

V covidových časech většina lidí necestuje a často nemůže ani pracovat, protože restaurace, hotely, velké prádelny a další provozy jsou zavřené. Někdejší senátor Ivo Valenta upozorňuje, že i v těchto časech míří do EU migranti z Afriky a z dalších koutů světa. A i dnes si stěžují, že jim v Evropě nelétají pečení holubi do úst.

Exsenátor Valenta ve varu: Migranti si snad myslí, že jim tu budou lítat pečení holubi do úst
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlíci z Afriky, ilustrační foto

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15368 lidí
Opravdu se nepřestávám divit očekávání migrantů, kteří se nelegálně řítí do Evropy. Nelíbí se jim, že nemají kde spát a co jíst. A co čekali? Opravdu si nedokážu představit, že si vyrazím do kterékoliv země, navíc načerno, a budou mne tu vítat chlebem a solí (to samozřejmě jen na úvod) – pak už budou pečení holubi sami létat do huby,“ rozzlobil se Ivo Valenta, někdejší senátor.

Dovolil si upozornit, že kdyby migranti zůstávali ve svých domovech, mohli by se pokusit zlepšit životní situaci tam a nemuseli by se potýkat s tím, že jsou v EU nelegálně.

„Diví se někdo zemím, které čelí náporu často nepřizpůsobivých běženců, že je na svém území nechtějí? Vždyť tito lidé v řadě případů neprchají před válkou a nehledají bezpečí, nerespektují pravidla a kulturní zvyky těchto zemí – jde jim jen o lepší život – přesněji zabezpečení, pro které nemusí hnout prstem,“ pokračoval Valenta.

Valenta také upozornil, že cílové země mají s migranty nemalé náklady a osobně je přesvědčen, že tyto peníze lze zvláště v časech koronavirové krize využít lépe.

Pozn. red.: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

22:08 Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcho…