Extremista Foldyna končí. A vybral si na to moc pěkné datum. Po odchodu poslance z ČSSD v kavárně pozvedli sklenky

24.02.2020 18:24

Výstup Jaroslava Foldyny z ČSSD neunikl komentářům českých osobností na internetu. „Největší extremista v ČSSD Foldyna (těžko říci, zda levicový, nebo pravicový) opouští stranu 25. února – v den výročí komunistického převratu v Československu. Sociální demokracii to určitě neublíží,“ napsal redaktor Aktuálně.cz a nebyl jediný, kdo upozornil na datum, jež si Foldyna vybral. „Nejperspektivnější a nejdůvěryhodnější postava v české politice,“ napsal o Foldynovi sociolog Hampl.

Extremista Foldyna končí. A vybral si na to moc pěkné datum. Po odchodu poslance z ČSSD v kavárně pozvedli sklenky
Foto: Vít Hassan
Popisek: Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna.

Po tom, co Foldyna oznámil, že v úterý odchází z ČSSD, na něj stihla řada českých osobností včetně některých novinářů či sociologů zareagovat. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk na svém Facebooku okomentoval tuto novinku slovy, že na samotném opuštění Foldyny z ČSSD je překvapující pouze to, že tam doposud ještě byl.

Novinář Deníku Referendum Petr Bittner na Facebooku vzkázal, že někdo nejspíše jásá, že Foldyna nedostal to, po čem toužil, čímž myslel vyhazov a status mučednictví. Ten má podle Bittnera na českém politickém trhu cenu zlata. „Já osobně bych byl radši, kdyby mi ta strana ukázala hranice přípustného chování svých členů,“ zakončil příspěvek.

Sociolog Petr Hampl tuto zprávu vítal. „Pro mě je Jarda Foldyna v tuto chvíli nejperspektivnější a nejdůvěryhodnější postavou v české politice,“ napsal. Dodal, že snad si to nepokazí a že má dobře promyšlené následující kroky.

Tomasz Peszynski, zakladatel Pražského Majdanu a zakladatel akce Evropa tě potřebuje, kterou proslavila Nora Fridrichová, upozornil na datum, jež si Foldyna vybral jako svůj odchod. 25. února totiž kromě výstupu Foldyny z ČSSD byl završen komunistický převrat v Československu v roce 1948. Prý si tedy Foldyna vybral skvělé datum.

Martin Biben, redaktor Aktuálně.cz, označil na Twitteru Foldynu za extremistu a opět upozornil na datum, které si vybral ke svému vystoupení ze strany. „V den výročí komunistického převratu v Československu. Sociální demokracii to určitě neublíží,“ zakončil tweet.

 

 

I Michal Kubal, zpravodaj České televize, připomněl 25. únor. Prý to je zajímavá volba data.

 

 

Konzervativní politolog Roman Joch na svém Twitteru napsal: „Jaroslav Foldyna odchází z ČSSD. Bývalý místopředseda a nynější poslanec opustí stranu v úterý. No, to jsou ta dilemata: komu gratulovat a komu kondolovat.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…