Exvelvyslanec v Rusku se rozpovídal: Zveřejněný článek o okupaci Československa nebyl náhoda. Byla to provokace a měla ukázat, že Zeman...

22. 11. 2017 19:37

Článek zpochybňující invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, který na svém ruském webu v úterý uvedla armádní televize Zvezda, nebyl podle exvelvyslance v Moskvě a znalce Ruska Luboše Dobrovského rozhodně žádná náhoda.

Exvelvyslanec v Rusku se rozpovídal: Zveřejněný článek o okupaci Československa nebyl náhoda. Byla to provokace a měla ukázat, že Zeman...
Foto: KPR - Hana Brožková
Popisek: Tisková konference Miloše Zemana a Vladimira Putina v Soči
reklama

Na svém webu televize přímo uvádí, že by Československo mělo být vděčné za invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Ta prý do naší země přinesla mír na dalších dvacet let.

Článek byl navíc vydán v den, kdy se prezident Miloš Zeman setkal s Putinem v jeho rezidenci v Soči.

Článek ostře kritizovala řada českých politiků. Naštval však i samotného prezidenta Miloše Zemana, který se vyjádřil, že tento počin je činem novinářského šílence s vylízaným mozkem.

Jenže toto vyjádření hlavy státu málokomu přijde skutečně diplomatické. Vetšina politiků Zemana totiž vyzývala k důrazné reakci, ta ale nakonec nepřišla, alespoň ne podle představ. „To není vůbec diplomatické, režim Ruska okupuje cizí zemi a válčí s Ukrajinou, kdyby tam prezident Zeman nejezdil, tak to nemusí řešit,“ rozčiluje se ve Výzvě na Seznamu bývalý velvyslanec Luboš Dobrovský.

  • Původní zdroj ZDE.

Podle Dobrovského je článek nepochybně součástí velmi agresivní propagandy režimu a není v rozporu s oficiálními stanovisky Kremlu. O náhodu podle něj rozhodně nešlo, navíc když jde o web armády Ruské federace a jeho redakce rozhoduje o tom, jaký text se kdy vydá.

„Redakce tohoto webu moc dobře věděla, že se Zeman s Putinem setká. Na základě toho, co o Rusku vím, jsem si jistý, že šlo o provokaci, která měla poukázat na bezvýchodnost prezidenta Miloše Zemana ve vztahu k Rusku,“ uzavřel Dobrovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

8:20 Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

Předseda vlády Andrej Babiš prý tentokrát zcela výjimečně natočil hned dvě videa, která odstartoval …