FOTO „Jak dlouho bude naše vyměklá civilizace ustupovat?!“ Klima-aktivisté rozzuřili Markétu Šichtařovou

18.02.2020 18:40

Ekologičtí aktivisté z Rebelie proti vyhynutí na sebe znovu upoutali pozornost kontroverzní akcí. Ve jménu obrany přírody zničili oázu zeleně. Ekonomka Markéta Šichtařová si položila otázku, zda aktivisté budou potrestáni.

FOTO „Jak dlouho bude naše vyměklá civilizace ustupovat?!“ Klima-aktivisté rozzuřili Markétu Šichtařovou
Foto: Pixabay (CC0)
Popisek: Britská vlajka (tzv. Union Jack)
reklama

BBC přinesla informace o tom, že aktivisté z uskupení Rebelie proti vyhynutí – Extinction Rebellion – poničili mnoho let pěstovaný trávník u Trinity College (česky Kolej Nejsvětější Trojice), která je součástí Univerzity v Cambridgi.

Proč?

Dospěli totiž k závěru, že akademická instituce sice veřejně tvrdí, že podporuje opatření na záchranu klimatu, ale v praxi přijímá dary od plynárenských a ropných společností, které se podle názoru aktivistů ekologicky nechovají. Rozhodli se proto Trinity College potrestat a zdejší pečlivě pěstovaný trávník rozkopali a hlínu navozili k místní pobočce Barcleys Bank.

Anketa

Měla by policie zakročit proti těm, kteří by blokovali Stanislavu Křečkovi přístup do kanceláře ombudsmana?

99%
1%
hlasovalo: 15366 lidí
Derek Langley, člen Extinction Rebellion Cambridge, ironicky prohlásil, že „myšlenka, že bohatá instituce, jako je Trinity College, která říká světu, že jí leží na srdci řešení ekologické krize, čerpá peníze z ničení životního prostředí, je prostě úžasná“.

Akademická instituce vydala prohlášení, že respektuje právo na vyjádření protestu, ale demonstranty požádala, aby odešli. Před Trinity College dorazila také policie a zaznamenala spáchání trestného činu a vyčísluje škodu způsobenou tímto trestným činem.

Místní podnikatel dr. Tim Norman označil akci za „kontraproduktivní vandalismus“.

Ekonomka Markéta Šichtařová si v této souvislosti položila otázku, zda bude za tento vandalský čin také někdo potrestán.

„Univerzita dostala dar od ‚neekologické‘ firmy a klima aktivisté jí za to zlikvidovali staletí pěstovaný trávník. Univerzita je požádala, aby odešli. Nějak tomu nerozumím... kde je zatčení za úmyslný trestný čin poškození cizí věci? Kde je obvinění za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka? Jak dlouho ještě bude naše vyměklá civilizace ustupovat zjevným zločinům?“ otázala se ekonomka na sociální síti Facebook.

Markéta Šichtařová pokládá otázky

Jedna z aktivistek – devatenáctiletá mladá žena  byla zatčena a momentálně je ve vazbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…