Již 6 měsíců pokračují protesty v Bělorusku proti prezidentu Lukašenkovi a již nějakou dobu také lidé z ostatních evropských zemí vyjadřují protestujícím Bělorusům podporu. Solidaritu teď vyjádřila nezisková organizace Amnesty International. Společně se známými ženami českého veřejného života.
Těmito ženami jsou jednak Krysčina Šyjanok, jedna z lídryň běloruské komunity v Česku. Doplnily ji herečky Martha Issová a Tereza Těžká, zpěvačka Tamara Klusová a také známá tvář pořadu 168 hodin, Nora Fridrichová. U příležitosti Mezinárodního dne žen se nechaly vyfotit v běloruských barvách, tedy červené a bílé.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas