FOTO Podívejte, jak si v centru Prahy zaparkoval funkcionář s vizitkou Parlamentu. Lidé na něj ihned zavolali policii

12.10.2015 15:21

Vizitka na palubce, která dovoluje vše? Asi to si pomyslel jistý Rodan Šenekl, který v centru metropole stál na vyhrazeném místě. A navíc tam, kde smí parkovat pouze taxikáři. Kolemjdoucí však nenechali prohřešek bez povšimnutí a na místo zavolali policii. Celou scénu mají ParlamentníListy.cz zdokumentovanou.

FOTO Podívejte, jak si v centru Prahy zaparkoval funkcionář s vizitkou Parlamentu. Lidé na něj ihned zavolali policii
Foto: Tomáš Nový
Popisek: Rodan Šenekl parkuje, kde nemá. Na kartičku Parlamentu

Z několika snímků je jasně patrné, že Šeneklova škodovka stála na místě, které je jasně vyhrazené žlutým pruhem a cedulkou "ČD taxi". To ostatně potvrdil i známý lísteček od policie, který zůstal za stěračem. Na něm totiž stojí: "Místo: Severní parkoviště, spočívající v: nerespektování, přestupek zadokumentován." Kromě toho byl řidič poučen, že nedostaví-li se bez dostatečné omluvy nebo závažných důvodů k podání vysvětlení, bude při zajišťování osoby, podezřelé ze spáchání přestupku, postupováno ve smyslu zákona č. 273 / 2008 sb.

Mnohem zajímavější je ale skutečnost, proč se Šenekl chlubí svou senátorskou příslušností, pakliže senátorem není. V minulosti ovšem působil ve vysokých funkcích. Byl například obchodním ředitelem ČD Cargo a členem jejího představenstva. Tato společnost z hlediska přepravených tun zboží patřila v roce 2014 mezi pět největších nákladních železničních dopravců v Evropské Unii.

ParlamentníListy.cz se proto obrátily na Senát. Podle vyjádření tiskové tajemnice Evy Davidové jde o vstupní kartu do Senátu, která je platná do konce tohoto roku. Podobných karet jsou podle našich informací řádově stovky, mají je lidé, kteří docházejí na jednání výborů nebo komisí anebo fungují jako externí poradci senátorek a senátorů.

„Tato karta nepřináší jejímu držiteli žádná privilegia, jen umožňuje plynulejší odbavení při vstupu do Senátu. V žádném případě neopravňuje taková karta jejího držitele k parkování na jakémkoliv vyhrazeném místě. Dokonce ani parkovací karta senátorů, která však vypadá jinak, neumožňuje parkování jinde než na parkovacích místech v areálu Senátu," řekla naší redakci Davidová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…