FOTO To byl rasismus, to si nesmíme nechat líbit! uctili v Praze oběť protestů „bílých nacistů“ v USA

15. 8. 2017 11:41

V pondělí večer se uskutečnila na náměstí Kinských v Praze 5 pietní akce k uctění památky obětí nepokojů v americkém státě Virginia ve městě Charlottesville. Asi 200 lidí se na náměstí sešlo, aby uctilo památku zabité bojovnice za lidská práva Heather Heyerové. Zazněla však také plamenná slova na adresu mainstreamových médií a Bloku proti islamizaci. Přesvědčte se raději sami.

FOTO To byl rasismus, to si nesmíme nechat líbit! uctili v Praze oběť protestů „bílých nacistů“ v USA
Foto: Vít Hassan
Popisek: Pietní akce k uctění památky obětí nepokojů v americkém státě Virginia

V sobotu tu proti sobě stanuly dva tábory – na jedné straně bělošští rasisté a na straně druhé jejich odpůrci. Mezi oběma tábory došlo k násilnostem – dvacetiletý mladík tu vjel autem do davu odpůrců bělošských rasistů. Bohužel svým barbarským činem jednu ženu zabil a desítky dalších lidí zranil. Zavražděná žena byla dvaatřicetiletá Heather Heyerová, aktivistka bojující za lidská práva. Na internetu kolují děsivá videa tohoto barbarského útoku, při němž létali lidé vzduchem. Nejen proti této hrůze přišly v pondělí večer demonstrovat lidé na náměstí Kinských.

Sešli se tu především levicoví aktivisté, např. z organizace Socialistická solidarita, kteří přinesli fotku zavražděné ženy a symbolicky kolem ní zapalovali svíčky k uctění její památky.

Účastníci, mezi nimiž nechyběl třeba aktivista Damián Holeček, si s sebou nesli transparenty s nápisy jako „Truchleme za mrtvé, bojujme za živé“, „žádný prostor fašismu“, „Policie a Trump přihlíží vraždění – sami jsou vrazi“, „V boji proti fašismu nasadit vlastní těla“ nebo „Mezinárodní solidarita pro zatčené na summitu G20“.

Jednotliví řečníci, kteří promlouvali ke dvousethlavému davu, se shodovali v tom, že média hlavního proudu ostře odsuzují útoky lidí s tmavou platí a varují před možným použitím automobilu jako teroristické zbraně. Články tohoto znění jsou hojně sdíleny na sociálních sítích. Ale když stejným způsobem použije auto bílý mladý muž, je ticho po pěšině.

„Je přitom jasné, že u útočníka nerozhoduje barva pleti, ale nenávist. Útočníky pohání nenávist, jejich barva pleti nerozhoduje!“ zdůrazňovala jedna z řečnic.

Je však s podivem, že se celé akce zúčastnil také Ilya Antonov, muž, o němž je známo, že přichází do kontaktu se sympatizanty ukrajinského radikálního Pravého sektoru.

Na demonstraci zazněla také kritika Bloku proti islamizaci. BPI totiž podle demonstrantů nepřijatelným způsobem zlehčoval to, co se v Charlottesvillu dělo. Na sociální síti Facebook se Blok proti islámu k situaci v Charlottesvillu vyjadřoval a zdůraznil, že právě lidé bílé pleti jsou dnes v ohrožení a čelí útlaku. A když se proti tomuto útlaku brání, jsou nazýváni fašisty.

Fotogalerie: - Pieta za Heather Heyer

Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...
Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...
Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...
Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...
Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...
Na náměstí Kinských v Praze se uskutečnila pietní ...

„A máme to tu zase. Další mainstream mediální pohádku o tom, jak zlej bílej muž vyvolal násilí a chudáci sluníčka se jen bránila. Takže pochod Alt-Right byl dopředu nahlášen. Likvidace památníků a zakazování vlajek z dob Konfederace je rasismem naruby. Bourání soch, na kterých je generál Lee, je dnes jasným symbolem útisku bílého člověka. Potyčky a násilnosti byly vyvolány sluníčky, kteří napadli pochod a shromáždění příznivců hnutí Alt-Right, jež nesouhlasí se zákazem používat vlajku Konfederace a s likvidací soch a památníků. Radikální Antifa nebo také černoši z Black live Matter, což je hnutí, které veřejně hlásá nadřazenost černochů nad bělochy a je napojeno na kriminální a násilnické gangy v celých USA. Neziskovky a také muslimové, a LGBTQ lobby, feministky, to vše bylo součástí násilnických skupinek, které napadaly členy Alt-Right, kdykoliv se k nim dostaly. Média informují o tom, že Alt-Right jsou extremističtí běloši. Být dnes běloch, heterosexuál a patriot, je prostě podle mainstream médií extremismus... Zemřeli také tři lidé, dva policisté spadli s helikoptérou, která akci monitorovala (helikoptéra měla technickou poruchu) a jedna 32letá žena, do které najelo auto. Policie však nepotvrdila, že by šlo o útok člena Alt-Right, jak ihned začali trolit levicové sociální sítě a spol. Prezident D. J. Trump vyzval ke klidu,“ napsal k situaci Blok proti islámu.

Právě za tato slova si BPI vysloužil na demonstraci ostrou kritiku.

Účastníci demonstrace znovu a znovu zdůrazňovali, že ve světě dochází k teroristickým útokům, ale média si jich většinou všímají pouze v momentě, kdy je pachatelem muž tmavé pleti. Pokud útok provede mladý radikál bílé pleti, svět zůstává v klidu.

„Tohle už si nesmíme nechat líbit. Útok v Charlottesvillu byla poslední kapka v poháru rasismu, který se skrývá za pojem vlastenectví. Pod nátěrem vlastenectví bují rasismus, homofobie a xenofobie,“ rozohnila se v závěru akce jedna z řečnic. Vyjádřila názor, že rasismu i xenofobii je třeba říct jasné ne a vzepřít se proti nim.

Není bez zajímavosti, že v táboře protestujících bílých radikálů z Charlottesvillu najdeme také Matthewa-Johna Heimbacha. To je muž, který zná Českou republiku, neboť se v našem hlavním městě zúčastnil demonstrace za vystoupení z EU. Pozvala ho tehdy Dělnická strana sociální spravedlnosti. 

Blok proti islamizaci k demonstracím v Charlottesvillu doslova napsal:

Co se opravdu děje v Charlottesville?! Nevěřte Babišovým presstitutkám, kteří píší o bílých extremistech!!!

HNUTÍ ALT - RIGHT NAPADENO SLUNÍČKY
A máme to tu zase. Další mainstream mediální pohádku o tom, jak zlej bílej muž vyvolal násilí a chudáci sluníčka, se jen bránila. Takže pochod Alt - Right byl dopředu nahlášen. Likvidace památníků a zakazování vlajek z dob Confederace, je rasismem naruby. Bourání soch, na kterých je generál Lee, je dnes jasným symbolem útisku bílého člověka. Potyčky a násilnosti byly vyvolány sluníčky, kteří napadli pochod a shromáždění příznivců hnutí Alt - Right, jenž nesouhlasí se zákazem používat vlajku Confederace a s likvidací soch a památníků. Radikální Antifa, nebo také černoši z Black live Matter, což je hnutí, které veřejně hlásá nadřazenost černochů, nad bělochy a je napojeno na kriminální a násilnické gangy v celé USA. Neziskovky a také muslimové, a LGBTQ lobby, feministky, to vše bylo součástí násilnických skupinek, kteří napadali členy Alt - Right, kdykoliv se k nim dostali. Média informují o tom, že Alt - Right jsou extrémističtí běloši. Být dnes běloch, heterosexuál a patriot, je prostě podle mainstream medií extremismus...Zemřeli také tři lidé, dva policisté spadli s helikoptérou, která akci monitorovala (helikoptéra měla technickou poruchu) a jedna 32 letá žena, do které najelo auto. Policie však nepotvrdila, že by šlo o útok člena Alt - Right, jak ihned začali trolit levicové sociální sítě a spol. Prezident D.J.Trump vyzval ke klidu. Je ovšem jasné, že nátlak ze strany mainstream médií, radikální levice, černošských a muslimských gangů se po zvolení Trumpa prezidentem USA (Alt - Right podporoval Trumpa) stupňuje a na to reaguje hnutí Alt - Right svojí obranou. Obranou hodnot, která těmto agentům zmaru nevyhovují a nenávidí je.

USA, Virginia, Charlottesville, 12.8.2017

Autor: TGM, Praha, ČR, 13.8.2017

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vít Hassan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…